آفتاب

املت بادمجان و سوسیستوصیه می‌کنیم املت بادمجان و سوسیس را در وعده‌ی صبحانه میل کنید، چون به‌شدت شما را سیر می‌کند.

املت بادمجان و سوسیس یک غذای بسیار خوشمزه است که می‌توانید آن را در وعده‌ی صبحانه یا به‌عنوان یک شام سبک نوش جان کنید. توصیه می‌کنیم این غذا را در وعده‌ی صبحانه میل کنید، چون به‌شدت شما را سیر می‌کند و باعث می‌شود تا وعده‌ی بعد دیگر سراغ هله‌هوله ها‌ی مضر و پرچرب نروید. این غذا در مدت زمان کم آماده می‌شود و تهیه‌ی آن آسان است؛ بنابراین مواقعی که خسته هستید و زیاد حوصله‌ی آشپزی کردن ندارید، می‌توانید آن را به‌عنوان یک گزینه‌ی سریع و آسان در نظر داشته باشید. این غذا با بادمجان و سوسیس تهیه می‌شود و برای چهار نفر مناسب است. مواد اولیه را می‌توانید با توجه به تعداد نفراتی که قرار است برای آن‌ها غذا درست کنید، کم یا زیاد کنید.

مواد لازم برای تهیه املت بادمجان و سوسیس


    روغن زیتون: دو قاشق غذاخوری
    سوسیس: حدود ۲۵۰ گرم
    بادمجان متوسط: یک عدد
    پیاز زرد بزرگ: نصف یک عدد
    سیر: یک حبه
    تخم‌مرغ بزرگ: ۴ عدد
    برگ ریحان تازه: یک چهارم فنجان
    پنیر تازه: ۶۰ گرم
    نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه املت بادمجان و سوسیس


۱. برای تهیه‌ی این غذا با بادمجان ابتدا پوست پیاز را بگیرید و آن را خرد کنید. سیر را هم رنده کنید. برگ‌های ریحان را به صورت درشت خرد کنید. پوست بادمجان را بگیرید و آن را هم نگینی کنید.

۲. پوست سوسیس‌ها را بگیرید و آن‌ها را به صورت حلقه‌ای خرد کنید. یک قاشق غذاخوری از روغن زیتون را درون یک ماهیتابه بریزید و اجازه دهید روی حرارت متوسط داغ شود. به مدت ۱۰ دقیقه سوسیس‌ها را تفت دهید تا رنگشان قهوه‌ای شود. روی یک بشقاب، حوله‌ی کاغذی بگذارید و سوسیس‌ها را به آن منتقل کنید تا چربی اضافی‌شان گرفته شود.

۳. به ماهیتابه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید و بادمجان و پیاز خرد شده را درون آن بریزید. هر از گاهی آن را هم بزنید. اجازه دهید به مدت ۶ تا ۸ دقیقه روی حرارت باشند تا نرم شوند. سیر و سوسیس تفت داده شده را به همراه کمی نمک به مواد اضافه کنید و خوب همه‌ی مواد را هم بزنید.

۴. تخم‌مرغ‌ها را با ریحان خرد شده در یک کاسه‌ی متوسط با چنگال بزنید و آن را درون ماهیتابه بریزید. ماهیتابه را کمی کج کنید تا تخم‌مرغ به طور مساوی همه جای ماهیتابه پخش شود. پنیر را خرد کنید و روی تخم‌مرغ بریزید. اجازه دهید به مدت زمان لازم روی حرارت ملایم بماند تا خودش را بگیرید. سپس زیر حرارت را خاموش کنید و با کفگیر تخم‌مرغ را درون بشقاب‌ها قرار دهید. املت بادمجان و سوسیس آماده است. در کنار خانواده از خوردن آن لذت ببرید.


مجله دیجی‌کالا
وبگردی