آفتاب

اشکنه تخم مرغاغلب ما طعم این غذای لذیذ را از خانه‌های مادربزرگ ‌های خود به یاد داریم.

مواد لازم برای تهیه اشکنه تخم مرغ


    سیب زمینی ۲ عدد
    پیاز ۱ عدد
    رب ۱ ق غذا خوری
    تخم مرغ ۳ عدد
    ادویه زعتر به دلخواه ۱ ق مربا خوری
    نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه اشکنه تخم مرغ ساده و سریع با رب و سیب زمینی


مرحله اول: تفت دادن سیب زمینی

ابتدا باید سیب زمینی را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و بشورید. داخل یک قابلمه باید کمی روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود و بعد سیب زمینی ها را تفت دهید تا کمی نرم و سرخ شود. سپس از تابه خارج کنید و پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه بریزید و کمی تفت دهید تا سبک شود.

مرحله دوم: افزودن رب

در ادامه باید کمی پیاز را به همراه زردچوبه تفت دهید و زمانی که یکدست شد باید سیب زمینی را مجدد به قابلمه برگردانید و رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و رب خوشرنگ شود. گوجه فرنگی را پوست بگیرید و به صورت مکعبی ریز خرد کنید و به مواد اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه اشکنه تخم مرغ

همه مواد را باهم یک تفت دهید تا یکدست شود و در انتها باید ۲ تا ۳ پیمانه آب جوش بریزید بریزید و درب قابلمه را قرار دهید تا به جوش بیاید و بعد حرارت را کم کنید و فلفل سیاه و نمک و ادویه زعتر را اضافه کنید و بگذارید تا یک ربع پخته شود و بعد از یک ربع باید تخم مرغ ها را اضافه کنید.

می توانید زرده و سفید را جدا کنید و سفیده ها را با چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود و به اشکنه اضافه کنید و زمانی که سفیده خودش را گرفت زرده را اضافه کنید و درب قابلمه قرار دهید تا زرده سالم باقی بماند و پخته شود و یا می توانید بدون جداسازی زرده و سفیده تخم مرغ را داخل اشکنه بشکنید. نوش جان.

نکات کلیدی در تهیه اشکنه تخم مرغ خوشمزه و ساده با سیب زمینی


    اجازه دهید تا اشکنه تخم مرغ خوب جا افتاده شود.

    می توانید از پوره گوجه فرنگی بجای رب استفاده کنید.

    برای هر نفر باید یک تخم مرغ در نظر بگیرید.

برترین ها
وبگردی