آفتاب

اشکنه بهاین غذا بسیار ساده و کم خرج می‌باشد که می‌توانید در فصل زمستان آن را تهیه کنید.

اشکنه به یکی از غذا های بسیار ساده و کم خرج می باشد که می توانید در فصل زمستان و همزمان با رسیده به تازه این اشکنه خوشمزه و خوشرنگ را تهیه کنید و به همراه نان خشک ترید یا تیلت کنید.

اشکنه از غذا های ساده و کم خرج می باشد و خیلی سریع تهیه می شود و با افزودن کمی به شما می توانید طعم این اشکنه را دو برابر کنید. اشکنه ها را می توانید به همراه سالاد یا ترشی سرو کنید و نهایت از شما ۳۰ دقیقه زمان می برد.

به دلخواه می توانید کمی گردو خرد شده نیر استفاده کنید. برای تهیه این اشکنه نیازی به گوشت و مرغ ندارید و باتوجه به تعداد افراد می توانید تخم مرغ بشکنید. امروز طرز تهیه اشکنه به را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه اشکنه به خوشمزه و ساده


پیاز ۲ عدد

آرد گندم ۲ ق غذا خوری

رب ۱ ق غذا خوری

آب لیمو تازه ۱ ق چا یخوری

شنبلیله ۲ ق غذا خوری

به ۱ عدد

تخم مرغ ۳ عدد

شکر ۱ ق چای خوری

نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه اشکنه به


مرحله اول: تفت دادن مواد

ابتدا برای تهیه این اشکنه باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید. داخل قابلمه مورد نظر پیاز را کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد آرد را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود. دقت کنید حرارت ملایم باشد و آرد نسوزد.

مرحله دوم: افزودن رب

در ادامه رب را به همراه نمک و فلفل سیاه و شکر به مواد فوق اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود. شنبلیله را اضافه کنید و تفت دهید و بعد نصف یک لیموترش را اضافه کنید و بعد روی مواد آبجوش بریزید شعله را زیاد کنید و بگذارید تا به جوش بیاید و بعد حرارت را کم کنید.

مرحله سوم: افزودن به

در ادامه باید به را خوب بشورید و به اندازه یک اندازه برش مکعبی بزنید. به ها را داخل تابه کمی تفت دهید تا از خامی خارج شود. سپس به مواد فوق اضافه کنید و برای ۱۵ دقیقه دیگر زمان دهید تا اشکنه جا افتاده شود.

مرحله چهارم: افزودن تخم مرغ

تخم مرغ ها را می توانید به صور درسته داخل اشکنه بشکنید و درب قابلمه را بسته و برای ۵ دقیقه زمان دهید تا خودش را بگیرد و یا می توانید تخم مرغ ها را داخل کاسه شکسته تا از لختگی خارج شود و بعد به مواد اشکنه اضافه کنید و هم بزنید سریع تا تخم مرغ ها پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه اشکنه به با تخم مرغ خیلی ساده و خوشمزه


می توانید برای خوشرنگ شدن مواد از کمی زعفران نیز استفاده کنید.

افزودن آرد باعث می شود اشکنه غلظت داشته باشید و می توانید از هر نوع آردی که دوست دارید استفاده کنید.

تعداد تخم مرغ ها را می توانید کم و زیاد کنید.

منبع: پارسی دی
وبگردی