آفتاب

Extremely Wicked 2019این فیلم به داستان واقعی زندگی تد باندی یک قاتل سریالی مخوف می‌پردازد که در دهه‌ی هفتاد میلادی باعث رعب و وحشت فراوان شد و…

رفتار محبت آمیز تد نسبت به لیز (لی لی کالینز) و دخترش ما را مطمئن تر می‌کند که باور کنیم تد با یک پاپوش جدی مواجه شده است. ماشین قهوه ای رنگی که مدام او را تعقیب می‌کند باعث همذات پنداری بیشترِ ما با تد می‌شود.
احساس می‌کنیم واقعا قرار است دادگاه و پلیس های شهرهای واشنگتن، یوتا و کلرادو، پرونده های بی جوابشان را با متهم بی گناهی همچون تدی حل کنند. زمانی که برای اولین بار در دادگاه ایالتی به زندان محکوم می‌شود، ما همچون لیز ناراحت و اندوه بار می‌شویم.
ما نیز همپای لیز از کاراگاهی که سعی دارد واقعیت را به ما بگوید منزجر هستیم. به خصوص در زمانی که یک سوتیِ مهلک از تد می‌گیرد و پرونده او را به وضع وخیم تری می‌کشاند.
گویی ما فراموش می‌کنیم که موضوع و نام فیلم به چه آشکاری ای فریاد زده است که در حال روایت ماجرای یک جنایت‌کار واقعی به نام تد ماندی است. البته در میان این احساسات و همذات پنداری های ما نسبت به تد، فیلمنامه نویس ما را فریب نمی‌دهد.دقیقا همان زمانی که مطمئن شده‌ایم همه این داستان ها نوعی پاپوش برای یک شخص بدشانس است، نشانه های شک‌برانگیزی برایمان در فیلم جاسازی می‌شود؛ سگی که به طرز ترسان و وحشت زده ای به تد نگاه می‌کند، نوع نگاه تد به دختران جوان، آن هم به صورت یک واکنش ناخودآگاه و لحظه ای که احساس ناخوشایندی در ما ایجاد می‌کند.
در واقع کاشت هایی در فیلم وجود دارد که از یک سو به بی‌گناهی تد شهادت می‌دهد و از سوی دیگر ته دل ما را خالی می‌کند.


امتیاز فیلم : 6.7/10 – 34,210 رای
رده سنی : R
کارگردان : Joe Berlinger
نویسنده : Elizabeth Kendall, Michael Werwie
بازیگران : Lily Collins, Zac Efron, Angela Sarafyan
محصول کشور : آمریکا
تاریخ اکران : May 03,2019
زمان فیلم : 110 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
وبگردی