آفتاب

«تیرانداز» پرفروش‌ترین فیلم مستقل سال



اکشن «تیرانداز» با بازی «لیام نیسن»، صدر فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های مستقل سال را از آن خود کرد.

لیام نیسن ۶۸ ساله یکی از سوپراستارهای سینمای جهان است که از سال ۱۹۷۶ وارد عرصه بازیگری شد و در این سال‌ها ضمن نامزدی برای چند جایزه معتبر توانسته به یکی از پرفروش‌ترین بازیگران تاریخ تبدیل شود. بنابراین جای تعجب ندارد که آخرین فیلم او عنوان پرفروش‌ترین فیلم مستقل سال را از آن خود کرده است.

فیلم تیرانداز (The Marksman) با نقش‌آفرینی نیسن در حال حاضر با کمی بیش از ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش، رتبه اول پرفروش‌ترین فیلم‌های مستقل گیشه را در اختیار دارد. با توجه به این که همچنان در وضعیت فوق‌العاده ناشی از شیوع کرونا به سر می‌بریم، کارشناسان سینمایی چنین فروشی را تحسین‌برانگیز ارزیابی می‌کنند.

تیرانداز نه تنها از دیگر فیلم‌های مستقل سال از جمله میناری (۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروش) و سرزمین خانه‌به‌دوش‌ها (۱میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش) که هردو از نامزدهای اسکار امسال هستند، عملکرد بهتری داشته بلکه پس از فیلم‌هایی چون زن شگفت انگیز ۱۹۸۴، خانواده کرودها: عصر جدید، رایا و آخرین اژدها و تام و جری، پنجمین فیلم پرفروش سال نیز هست. از بین این پنج فیلم، همگی توسط استودیوهای معروف فیلمسازی توزیع شده‌اند به جز تیرانداز که از سوی شرکت اوپن رود اینترتیمنت پخش شد.

در فیلم تیرانداز که ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۶ دی ۹۹) اکران شد، لیام نیسن در نقش شخصیت جیم، یک پسر نوجوان مکزیکی را در مرز آریزونا از چنگال کارتل‌های جنایتکار نجات می‌دهد. /ایرنا




وبگردی