لیونل مسی و رونالدو، خداحافظی شیرین در آخرین ایستگاه تل استار

آنها تمام قوانین فیزیک را هم تا به همینجای کار به چالش کشیده اند و در برخی مقاطع علم و راز جهان آفرینش را هم به زانو درآورده اند تا مهر و موم شده ترین نعمت الهی همچنان ناشناخته باقی بماند!

آنها تمام قوانین فیزیک را هم تا به همینجای کار به چالش کشیده اند و در برخی مقاطع علم و راز جهان آفرینش را هم به زانو درآورده اند تا مهر و موم شده ترین نعمت الهی همچنان ناشناخته باقی بماند! کریستیانو رونالدو و لیونل مسی آخرین موهبت بزرگ فوتبال حالا به پایان راه رسیده اند و افسوس و صد افسوس که این آخرین نبرد غول های فضایی است!
هنوز باورمان نمی شود! همین دیروز بود که چهره معصومانه کم سنشان را در لباس تیم های ملی پرتغال و آرژانتین دیدیم، همین دیروز بود که با درخشش هایشان قلب هایمان را ربودند و شریان های حیاتی وجودمان را برای 90 دقیقه به انبساط و انقباض وا داشتند! آنها قادر بودند و هستند که همپای خود در میدان نبرد ما را همراه کنند و از هزاران فرسنگ دور تر پای به پای شان چشمانمان را بدوانیم.
آخرین قدم هایشان هم با صلابت است. این آخرین ملاقات جام زرین با دو فضایی ناشناخته اما دوست داشتنی خواهد بود! فضایی ها روسیه را برای خداحافظی انتخاب کردند، می خواستند از همان نقطه ای که برای اولین بار انسان موفق شد به خارج از جو زمین سفر کند و به کهکشان های دور تر سرک بکشد، به خانه بازگردند! این وعده ابتدایی انسان با فضایی ها بود و حالا میهمانی آنها به پایان رسیده است..
لیونل مسی در 30 سالگی بیش از آنچه که انتظارش را می داشتیم در میادین بین المللی دوام آورد، او حقیقتا در آلبی سلسته هم تنها بود؛ تمام بار آرژانتین و مردمانی آرزومند بر روی دوشش بود و این کوله بار سنگین از ابتدا تا به امروز یدک کشان وبال گردنش بود و حالا زمان به زمین گذاشتن این بار سنگین فرا رسیده است، اما میراث او برای آرژانتین فقط یک ناکامی بزرگ در خانه دشمن بود؟
کریستیانو رونالدو در 33 سالگی قله ای برای فتح کردن باقی نگذاشته است جز همانی که اوزه بیو سال های سال آروزیش را در سینه داشت و در آخر آن را به گور برد، این دردناک ترین خاطره ابر قهرمان پرتغالی از اسطوره و نماد ملی سلسائو اروپاست که خود نیز حالا حسرت آن را دارد، حداقل ماجرا برایش این است که چیزی به مردم پرتغال بدهکار نیست چرا که تمام وجودش را در این سال ها صرف آنها کرده است.
پسر محبوب روزاریو، پیش از این اعلام بازنشستگی اش را رسما اعلام کرده بود، سیل بی رحمانه انتقاد ها از او و همچنین ناکامی های پیاپی در کوپا آمریکا و جام جهانی دیگر بهانه و انگیزه ای برایش به جای نگذاشته بود تا اینکه فریاد های یاری طلبی مردمان آرژانتین قلبش را لرزاند و برای آخرین بار لباس رزم را بر تن کرد، او پیش از آغاز جام جهانی نیز رسما اعلام کرده بود که این آخرین فرصت آرژانتین با نسل طلایی اش برای کسب عنوان قهرمانی است که به صورت غیر مستقیم به پایان راه خود پس از اتمام این رقابت ها در تیم ملی آرژانتین اشاره کرده بود.
آنهایی که در مادیرا به دیدار مجسمه کریستیانو می روند قطعا فهمیده اند که او رویای بالای سر بردن جام جهانی را دارد، اما گاهی رویا ها همیشه بدل به حقیقت نخواهند شد! رونالدو هم این مسئله را به خوبی می داند، فتح یورو 2016 برای او و پرتغال در سطح ملی دستاورد بزرگی بود و اگر انتظار قهرمانی جام جهانی نیز مطرح شود، بی انصافی بزرگی در حقش خواهیم کرد!
این آخرین حضور فضایی ها در جام جهانی است، آنها چمدان به دست پس از پایان کار خود در روسیه از صحنه رقابت های ملی محو می شوند، پس برای خاطره سازی فقط چند بازی باقی مانده است.. بهترین خاطرات را باید ساخت..