حرکتی در ژیمناستیک | در جدول

در ادامه به معرفی و آموزش حرکتی در ژیمناستیک به نام «وارو» اشاره شده است که با هم آنرا می خوانیم. همچنین جالب است بدانید در جدول هم اگر سوالی بود که حرکتی در ژیمناستیک چیست؟ ، حرکت «وارو» می تواند جواب ممکن باشد.

حرکت وارو در ژیمناستیک چگونه است؟
روش اول : آماده سازی بدن
مرحله اول : شما باید برای هر ورزشی ابتدا ماهیچه های خود را کشش دهید و حرکات کششی انجام دهید و مخصوصا برای این ورزش و انجام این حرکت شما باید انعطاف پذیری زیادی به ماهیچه ها پشت و کمر خود اعمال کنید تا در حین این ورزش آسیب دیدگی جدی به عضلات و بدن شما وارد نشود. پس همانند تصویر زیر این نوع حرکت کششی را به طور مکرر انجام دهید.
مرحله دوم : اگر شما به ورزش پارکور علاقه دارید و دوست دارید حرکت پشت وارو را یاد بگیرید حتما باید تا حدودی ورزش ژیمناستیک را آموزش دیده باشید و برای یادگیری این حرکت به یک مربی نیاز خواهید داشت که باید از آن کمک بگیرید.
مرحله سوم : حتما باید یک تشک مناسب برای یادگیری این حرکت تهیه کنید که دارای نرمی خوبی باشد که شما را از خطرات احتمالی در امان نگه دارد. چرا که در هر ورزشی خطر وجود دارد و در یادگیری این حرکت هم ممکن است شما به زمین بی اُفتید و اگر تشک استانداردی نداشته باشید دچار صدمات خطرناکی شوید.

روش دوم : انجام حرکت پشتک وارو
مرحله اول : بدن خود را به صورت عمود و صاف نگه دارید و دست های خود را بالا ببرید.
مرحله دوم : دست خود ره پشت خود ببرید و زانو خود را خم کرده و همانند یک فنر به بالا جهش بزنید. یادتان باشد شما به عقب جهش نکنید بلکه باید همانجایی که هستید با سمت بالا بپرید.
مرحله سوم : زانو های خود را تا روی شکم خود بیاورید و دست ها و پا های شما باید همانند تصویر زیر باشد. برای چرخیدن از زانوی خود کمک بگیرید.
مرحله چهارم : حالا باید با کمی فشار به کمر خود بچرخید و دست هایتان روی مچ پاهایتان قرار گیرند.
مرحله پنجم : وقتی دارید به روی زمین می افتید باید کمی زانو های خودتان را خم کنید و سعی کنید تعادل خود را حفظ نمایید.
مرحله ششم : حالا شما به حالت اولیه ای که داشتید بر می گردید یعنی دقیقا زمانی که می خواستید پشتک وارو بزنید.
مرحله هفتم : با توجه به تصویر زیر سعی کنید حرکتی را که انجام داده اید را مرور کرده و همیشه تمرین کنید. یادتان نرود همیشه و همه وقت سعی کنید امنیت خود را حفظ کنید و علاقه شما به ورزش باعث ایجاد پشیمانی نشود.

منبع : بامابیاموز