مصاحبه با علی دایی درباره جام جهانی 2018

مصاحبه با علی دایی درباره جام جهانی 2018 | در ادامه یک مصاحبه کوتاه با علی دایی آمده است. او در این مصاحبه که در مورد جام جهانی 2018 می باشد، اظهار کرده است که این دوره جام جهانی شگفتی های زیادی نخواهد داشت.

با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن ورزش فوتبال و کم شدن فاصله بین تیم های بزرگ و کوچک، آیا این دوره از رقابت های جام جهانی ممکن است با شگفتی های بسیار همراه باشد؟
به نظر من در رقابت های این دوره شگفتی زیادی رقم نخواهد خورد، زیرا درست است که تیم های کوچک تر در سال های گذشته خودشان را بالاتر کشیدند و سعی کردند فاصله با رقیبان بزرگ را کمتر و کمتر کنند، اما تیم های بزرگ هم پیشرفت های چشمگیری داشته اند. شما اگر دقت کنید می بینید که به عنوان مثال انگلیس تیم سال های گذشته نیست و بسیار بهتر شده یا فرانسه که از دوره های پیش بسیار قدرتمندتر شده، همین طور درباره برزیل و آلمان که همیشه تیم های قدری هستند و اسپانیا که در این دوره خیلی خوب شده. درمجموع پنج یا شش تیم بسیار قدر در این دوره حضور دارند و این احتمال وقوع شگفتی را کم می کند.

از نظر شما کدام یک از تیم های حاضر در مرحله نهایی رقابت های جام جهانی روسیه بیشترین بخت را برای قهرمانی در این دوره دارند؟
به نظر من تیم های برزیل و آلمان بیشتر از دیگر تیم ها از بخت قهرمانی در این دوره برخوردارند.

از بین بازیکنان 32 تیم حاضر در جام جهانی روسیه به جز ایران کدام بازیکن یا بازیکنان بیشتر از بقیه نگاه شما را به خود جلب می کنند؟
ما بازیکنان بسیار بزرگی را داریم که در این دوره از رقابت ها حضور دارند و هرکدام از آنها برای تیم های خود وزنه ای به حساب می آیند، اما از نظر من سطح لیونل مسی با دیگران کاملا متفاوت است. من بشخصه از نظر فوتبالی مسی را خیلی می پسندم.