انوشیروان محسنی بندپی کیست؟

محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی و معاون علی ربیعی، با حکم رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

«انوشیروان محسنی بندپی» رئیس سازمان بهزیستی و معاون «علی ربیعی» وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تابستان گذشته با حکم «حسن روحانی» رئیس جمهور، به عنوان سرپرست وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شده بود.
انوشیروان محسنی بندپی در سال ۱۳۳۵ در شهرستان "نوشهر" از استان "مازندران" به دنیا آمد. وی دارای مدرک تحصیلی PhD در رشته مهندسی بهداشت محیط از دانشگاه نیوکاسل انگلستان است.
محسنی از سال ۱۳۷۸ با شرکت در دور ششم انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی مردم شهرستان "نوشهر و چالوس" پا به عرصه نمایندگی گذاشت و پس از آن سابقه حضور در ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی را داشته است. وی از اعضای فراکسیون خط امام (ره) در مجلس شورای اسلامی بود.
فروردین سال ۱۳۹۴، "علی ربیعی" وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت یازدهم، طی حکمی انوشیروان محسنی بندپی را که پیش از آن مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بود به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد.
انوشیروان محسنی بندپی که در دوره های ششم تا هشتم نماینده مردم نوشهر و چالوس و عضو کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی بود قبل از رسیدن به ریاست بهزیستی کشور، با حکم ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت شده بود.
محسنی بندپی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی و فارغ التحصیل دکترای بهداشت محیط از دانشگاه نیوکاسل انگلستان است. وی دارای مقالات متعدد داخلی و خارجی در حوزه بهداشت است.
وی که در آستانه ۶۰ سالگی قرار دارد برخلاف روسای قبلی سازمان طی یکی دو دهه اخیر به لحاظ سیاسی وجهه ای اعتدالگرا دارد.
در سوابق وی، معاونت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و چند سمت در وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی نیز دیده می شود.
محسنی بندپی را با نام «پدر سلامت ایران» می شناسند؛ چراکه مدتی معاون وزیر بهداشت و مدیرعامل بیمه سلامت بود.
محسنی بندپی در جلسه 21 آذر 97 هیئت وزیران با کسب رای اعتماد به عنوان استاندار جدید استان تهران منصوب شد.