آفتاب

بهترین ویجت‌ها برای آیفون که باید امتحان کنیداگرچه ویجت‌ها قابلیتی بودند که با سیستم عامل اندروید به دنیای سیستم عامل‌ها وارد شدند اما حالا نوبت به اپل رسیده تا این برنامک‌ها را به کاربرانش معرفی کند.

ویجت‌ها برای کاربران اندروید پدیده جدیدی نیستند. اندروید از نخستین نسخه‌ها تا به امروز از ویجت‌ها پشتیبانی کرده و به واسطه همین دریچه جالبی که به روی توسعه‌دهندگان و کاربران گشوده این فرصت را به همه آن‌ها داده تا حجم بیشتری از خلاقیت را به کار بگیرند. در این میان اما اپل و سیستم عامل محبوبش برای تلفن‌های هوشمند یعنی آی‌اواس هم پس از مدت‌ها پذیرفتند که ویجت‌ها می‌توانند جذابیت ویژه‌ای به کاربران ببخشند و به همین دلیل ویجت‌ها در نسخه جدید سیستم عامل آی‌اواس هم وجود دارد. در ادامه می‌توانید با بهترین ویجت‌ها برای آیفون که باید آن‌ها را امتحان کنید، آشنا می‌شوید اما پیش از آن شاید لازم باشد که بدانید اصلا بدانید ویجت چه معنایی می‌دهد.

ویجت چیست؟


ویجت‌ها در حقیقت برنامک‌هایی هستند که روی صفحه اصلی تلفن هوشمند شما قرار می‌گیرند و به شما کمک می‌کنند تا بیشترین استفاده ممکن از یک فضای اندک را داشته باشید. ویجت‌ها معمولا کارکردهای گوناگونی دارند؛ از بررسی وضعیت آب و هوا تا شمارش قدم‌های کاربران اما همه آن‌ها این مزیت را دارند که می‌توانند همه آن‌چه کاربر نیاز دارد را در یک مربع بسیار کوچک به او ارائه کنند. با این حال باید بدانید که ویجت‌ها معمولا حافظه موقت یک تلفن هوشمند را هم بیشتر از قبل می‌کنند و با وجود همه کارکردها و جذابیت‌هایی که دارند در نهایت می‌توانند عملکرد تلفن هوشمند شما را تحت تاثیر قرار دهند.

حالا نوبت به آن رسیده تا با بهترین ویجت‌ها برای آیفون که باید آن‌ها را امتحان کنید، آشنا شوید. ویجت‌هایی که می‌توانند کاربرد تلفن هوشمندتان را برای همیشه دگرگون کنند.

ویجت Widgetsmith


این ویجت یکی از متفاوت‌ترین ویجت‌های سیستم عامل آی‌اواس است چراکه برخلاف بسیاری از رقبا که داده‌های اپلیکیشن‌های مشخصی را در یک چارچوب کوچک به کاربر ارائه می‌کنند در این ویجت فرصتی فراهم می‌شود تا کاربر بتواند صفحه خانگی آیفون خودش را شخصی‌سازی کند. ویجت Widgetsmith به‌عنوان یک اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد ده‌ها ویجت گوناگون را روی صفحه خانگی آیفون خود داشته باشید؛ از قدم‌شمار تا بررسی وضعیت آب و هوا. ضمن اینکه می‌توانید همه ویجت‌ها را شخصی‌سازی کنید و رنگ و ابعاد آن را هم مشخص کنید.

این ویجت با حجمی حدود ۱۹ مگابایت به صورت کاملا رایگان عرضه شده اما قابلیت‌های بیشتری هم دارد که با پرداخت آنلاین در دسترس کاربر قرار می‌گیرند.

ویجت Spark


اگر استفاده زیادی از سرویس‌های ایمیلی دارید و از سوی دیگر بررسی هر ثانیه‌ای اپلیکیشن یا صفحه اینترنتی آدرس‌های ایمیلی خود را ندارید دیگر نیازی نیست که نگران باشید. ویجت Spark همه آن‌چه نیاز دارید را برای شما تدارک دیده است. با کمک این ویجت می‌توانید جدیدترین ایمیل‌هایی که دریافت کرده‌اید را بررسی کنید و حتی برای پاسخ‌دادن به ایمیل‌ها یا آرشیوکردن آن‌ها هم وارد عمل شوید. نکته جالب‌تر این‌که این ویجت به شما اجازه می‌دهد تا تقویم روزانه خودتان را هم داشته باشید؛ به عبارت دیگر با نصب ویجت Spark یک تیر را به دو نشان می‌زنید.

این ویجت با حجمی حدود ۴۴۰ مگابایت به صورت کاملا رایگان عرضه شده است.

ویجت Weather Radar Widget


کارکرد و مزیت اصلی ویجت‌ها آن است که آن‌چه اپلیکیشن‌ها در صفحه نمایش کامل ارائه می‌دهند را در یک مربع کوچک عرضه کنند و با در نظرگرفتن این نکته بسیار مهم ویجت Weather Radar Widget یکی از بهترین ویجت‌هایی است که برای آیفون عرضه شده است. این ویجت به کاربران کمک می‌کند تا رادار وضعیت آب و هوای منطقه‌ای که در آن قرار دارند را بررسی کنند. نمایش راداری به معنای آن است که فرد می‌تواند احتمال وقوع باد یا ریزش باران را براساس منطقه‌های گوناگون بررسی کند. باید بدانید که این ویجت هر ده دقیقه یک بار اطلاعات خودش را بروزرسانی می‌کند و استفاده از آن به کاربران کمک می‌کند تا نگاه متفاوتی به وضعیت آب و هوای منطقه‌ای که در آن قرار دارند، داشته باشند.

این ویجت با حجمی حدود ۱۱ مگابایت به صورت کاملا رایگان عرضه شده اما قابلیت‌های بیشتری هم دارد که با پرداخت آنلاین در دسترس کاربر قرار می‌گیرند.

ویجت Headlines


اگر به یک خبرخوان بی‌نظیر و کوچک روی صفحه خانگی آیفون نیاز دارید باید همین حالا برای دانلود و نصب ویجت Headlines وارد عمل شوید. این ویجت یک خبرخوان جذاب است که انواع و اقسام اخبار را برای کاربران پوشش می‌دهد و به آن‌ها فرصت می‌دهد تا مقاله‌هایی که نیاز دارند را هم جستجو کنند. ضمن اینکه می‌توانید لیست سایت‌هایی که دوست دارید مقالات آن را بررسی کنید را هم به ویجت Headlines ارائه دهید تا خبرخوان عملکرد بهتری داشته باشد.

این ویجت با حجمی حدود ۲۸ مگابایت به صورت کاملا رایگان عرضه شده اما قابلیت‌های بیشتری هم دارد که با پرداخت آنلاین در دسترس کاربر قرار می‌گیرند.

ویجت Castro


از شنوندگان دنیای بزرگ پادکست‌ها هستید؟ حالا نوبت آن است که ویجت Castro را امتحان کنید. این ویجت در نقش یک برنامک کوچک که روی صفحه خانگی آیفون شما می‌نشیند به کاربر اجازه می‌دهد تا راحت‌تر و سریع‌تر از همیشه به پادکست‌های مختلف دسترسی داشته باشید. به همان میزان که ابعاد این ویجت روی تلفن هوشمندتان را بزرگ‌تر کنید، این فرصت فراهم می‌شود که تنظیمات بیشتری در اختیار داشته باشید.

این ویجت با حجمی حدود ۶۵ مگابایت به صورت کاملا رایگان عرضه شده اما قابلیت‌های بیشتری هم دارد که با پرداخت آنلاین در دسترس کاربر قرار می‌گیرند.

منبع: ایرنازندگی