آفتاب

مزرعه بیت کوین چیست؟ تبدیل بیت کوین به ریال چگونه است؟اگر قصد راه اندازی مرزعه بیت کوین دارید در این مقاله سعی می کنیم شما را با این مقوله بیشتر آشنا کنیم

بیت کوین یا همان مزرعه بیت کوین ارز دیجیتال و رمزگذاری شده‌ای است که در سال ۲۰۰۸ فرد و یا گروهی از افراد ناشناس اختراع شد و به‌سرعت یک سال بعد در سال ۲۰۰۹ به جهانیان معرفی شد.
در حال حاضر مزرعه بیت کوین و استخراج بیت کوین به یکی از فعالیت‌های پردرآمد تبدیل‌شده و به‌مرور طرفداران بسیاری پیداکرده است. البته هنوز هم تا نام مزرعه استخراج بیت کوین می‌آید سؤالی که برای اکثر افراد به وجود می‌آید این است که مزرعه بیت کوین چیست؟ این مزرعه چطور کار می‌کند و چطور بسیار پرسود شده است؟

• مزرعه بیت کویین چیست؟
• موارد استفاده از مزرعه بیت کوین!
• ویژگی اصلی مزرعه بیت کویین چیست؟
• چگونه از مزرعه بیت کوین، بیت کوین به دست آوریم؟
• مشخصات و ویژگی‌های اصلی ساخت مزرعه بیت کوین چیست؟

در این مقاله تا حدودی با مزرعه بیت کوین آشنا خواهید شد.

مزرعه بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال و رمزگذاری شده است که درست در ۱۸ می‌سال ۲۰۰۸ توسط گروهی اختراع شد. مزرعه استخراج بیت کوین غیرمتمرکز و بدون نیاز به بانک مرکزی و واسطه است، این ارز در شبکه، از یک کاربربه‌کاربر دیگر انتقال پیدا می‌کند.
ساخت یا راه اندازی مزرعه بیت کوین ابتدا توسط گروهی تحت عنوان ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) اختراع شد و با معرفی این ارز دیجیتالی به مزرعه بیت کوین تغییر نام داد.
بیت کوین درواقع خطوطی از رمز‌های رایانه‌ای است که توسط کامپیوتر‌ها و سیستم‌های بسیار قوی و با انجام محاسبات ریاضی بسیار پیچیده اختراع‌شده و در حال حاضر با عنوان ارز دیجیتالی و در بیشتر مواقع با عنوان بیت کوین شناخته می‌شوند.
این خطوط رمزی که در حال حاضر ارزش پولی بسیار زیادی دارند در دنیای دیجیتالی امروز جایگاه ویژه‌ای پیداکرده‌اند. پس از اگر کسی از شما پرسید مزرعه بیت کویین چیست؟ می‌توانید در چند خط به‌صورت ساده توضیح دهید که بیت کوین یک ارز دیجیتالی باارزش است که به‌زودی هر آدمی لازم است که با آن آشنا شود.

موارد استفاده از مزرعه بیت کوین!

ارزش فعلی مزرعه استخراج بیت کوین به‌اندازه‌ای افزایش‌یافته است که آن را هم‌تراز با طلا در نظر می‌گیرند. در برخی از مشاغل و کار‌ها از بیت کوین به‌عنوان روشی برای پرداخت استفاده می‌کنند.
ازآنجایی‌که کسی اجازه کلاه‌برداری و سوءاستفاده از بیت کوین را ندارد، بسیاری از مشاغل برای جابه‌جایی پول از بیت کوین استفاده می‌کنند.

ویژگی اصلی مزرعه بیت کویین چیست؟

یکی از اهداف اختراع این ارز دیجیتالی مستقل بودن آن است که به اصلی‌ترین و درعین‌حال محبوب‌ترین ویژگی این ارز دیجیتالی تبدیل‌شده است.
برای بسیاری از افراد ویژگی اصلی ساخت مزرعه بیت کوین مستقل بودن آن از دولت‌ها، بانک‌ها و شرکت‌های جهانی است. هیچ شرکت، فرد و یا گروهی نمی‌توانند در معاملات بیت کوین (BTC) دخالت کنند و دسترسی داشته باشند و یا هزینه معامله‌ای را به کسی تحمیل کنند و از همه مهم‌تر پول مردم را با خود ببرند.
علاوه بر موارد گفته‌شده از ویژگی مستقل بودن مزرعه بیت کوین جنبش بیت کوین بسیار شفاف و واضح بوده و هر معامله‌ای که صورت می‌گیرد در یک دفتر عمومی توزیع‌شده گسترده به نام بلاک چین (Blockchain) ذخیره می‌شود.
تمام این ویژگی‌ها باعث جلب اعتماد و همچنین توجه افراد به مزرعه بیت کوین شده است.

چگونه از مزرعه بیت کوین، بیت کوین به دست آوریم؟

ساده‌ترین راه دریافت بیت کویین تبدیل آن‌ها از صرافی‌ها و یا به‌طور مستقیم از طریق بازار‌ها و یا از افراد دیگر است. هزینه خرید بیت کوین نیز می‌تواند با انتقال نقدی، کارت اعتباری باشد، اما قبل از تمام این‌ها به یک کیف پول در مزرعه بیت کوین احتیاج دارید.

مشخصات و ویژگی‌های اصلی ساخت مزرعه بیت کوین چیست؟

• استقلال: مزرعه استخراج بیت کوین از تمامی دستگاه‌ها، دولت‌ها، افراد و اشخاص مستقل بوده و تحت سلطه هیچ‌کس نیست.
• ناشناس: این روز‌ها بانک‌ها تقریباً همه‌چیز را در مورد مشتریان خود می‌دانند: تاریخچه اعتبار، آدرس، شماره تلفن، میزان درآمد، اطلاعات فردی و مالی، اما این مسئله در مزرعه استخراج بیت کوین متفاوت است و برای داشتن کیف پول نیازی به ارائه اطلاعات شخصی نیست.
• شفاف: ناشناس بودن بیت کوین تنها نسبی است، زیرا هر معامله بیت کوین / BTC که تاکنون اتفاق افتاده است در بلاک چین / Blockchain ذخیره می‌شود. ازنظر تئوری، اگر آدرس کیف پول شما به‌صورت عمومی مورداستفاده قرارگرفته باشد، هرکسی می‌تواند بامطالعه دقیق دفتر کل بلاک چین، میزان پول در آن را بداند. بااین‌حال، ردیابی آدرس خاص بیت کوین برای شخص هنوز هم تقریباً غیرممکن است.
کسانی که مایل به ناشناس ماندن در معاملات خود هستند می‌توانند اقداماتی را برای ناشناس ماندن انجام دهند. انواع خاصی از کیف پول‌ها در مزرعه استخراج بیت کوین وجود دارد که شفافیت و امنیت را در اولویت قرار می‌دهند.

• سرعت:
شبکه بیت کوین پرداخت را تقریباً بلافاصله پردازش می‌کند، به‌طورمعمول دریافت پول فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا کسی در آن‌طرف جهان قرار داشته باشد، درحالی‌که انتقال عادی بانکی ممکن است چند روز طول بکشد.

• غیرقابل‌انکار: هنگامی‌که بیت کوین خود را برای شخصی ارسال کردید، هیچ راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد، مگر اینکه گیرنده بخواهد آن‌ها را برای شما بفرستد. با این کار دریافت یک پرداخت تضمین می‌شود، بدین معنی که هرکسی که با او معامله می‌کنید نمی‌تواند از شما کلاه‌برداری کند و ادعا کند که هرگز پول نگرفته است.


 تبدیل بیت کوین به ریال و ارزهای دیگر

امروزه قابلیت تبدیل بیت کوین به ریال و تبدیل بیت کوین به تتر، به عنوان پرداخت نه فقط برای خدمات آنلاین بلکه برای بسیاری از کالاهای فیزیکی که هم به صورت آنلاین خریداری می شوند و هم رودررو استفاده میشود. جالب اینجاست که اقتصاد دانان، ارزش بیت کوین را نمیتوانند از اصول کلان اقتصادی همچون نرخ بهره،تولید ناخالص داخلی و تورم تعیین کنند. این مطلب حاکی از آن است که وسعت کاربرد بیت کوین در سطح بین المللی مطرح است و نمیتوان آن را بادیگر ارزها مقایسه کرد. قابلیت تبدیل بیت کوین به ریال و خاصیت اصلی بیت کوین، یعنی نسبتا نقد بودن آن موجب شده تا هر فردی بتواند در هر زمان که تمایل داشت اقدام به تعویض آن با ارزهای رایج نماید. همین امکان نقد شوندگی موجب شده تا بیت کوین از انعطاف پذیری بینظیر و سرعت بالاتری در انتقال وجوه بین المللی نسبت به سایر ارزهایی که توسط بانکهای هر کشور مدیریت میشود، برخوردار باشد. هم طلا و هم بیت کوین بیشترین بخش ارزش خود را از کمیابی و دشواری استخراج کسب میکنند .هر دوی آنها توسط اپراتور استخراج میگردند. اگر به پیشینه تاریخی طلا نگاهی بیاندازید خواهید دید که در دوره زمانی خاصی، از طلا به عنوان وسیله ای برای دادوستد استفاده میشد، اما به مرور زمان و به دلیل مشکلات نقد شوندگی کنار گذاشته شد اما این موضوع برای بیت کوین صدق نمیکند و هم اکنون قابلیت تبدیل بیت کوین به ریال وجود دارد.

تبدیل بیت کوین به ریال

بسیاری از محققان علم مالی و اقتصاد بر این نظر متفق القولاند که ارز کارا و بهینه فقط از طریق رقابت به دست می آید. این ارزها معمولا بدون کنترل نهادی خاص عمل کرده و بیشتر در سیستم اقتصاد عمومی کاربرد داشته و استفاده میشوند. اما دربین کاربران ایرانی، تبدیل بیت کوین به ریال امری است که با کمک صرافی های دیجیتال مانند بیت رز، امری مهم محسوب میشود. صرافی دیجیتال ایرانی بیت رز، از بسیاری از صرافیهای دیجیتال دیگر مانند بیت مکس یا بایننس پیشی گرفته است. بیت رز قابلیت تبدیل بیت کوین به ریال و بالعکس را داشته و به افراد این امکان را میدهد تا بتوانند ارزهای دیجیتال را به یکدیگر تبدیل کنند. برای تبدیل بیت کوین به ریال، در وبسایت بیت رز ثبت نام کنید. پس از وارد کردن اطلاعات درخواست وبسایت، درخواست انجام عملیات تبدیل بیت کوین به ریال را انجام دهید. بنابراین تبدیل بیت کوین به ریال انجام و معادل ریالی آن در حساب بانکی شما که وارد وبسایت نموده اید، واریز خواهد شد.

باوجوداینکه ساخت مزرعه بیت کوین در سال ۲۰۰۸ انجام شد، اما اوج‌گیری آن پس از سال ۲۰۱۸ یعنی ۱۰ سال بعد انجام شد. به همین دلیل این سؤال که مزرعه بیت کوین چیست اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد. حال می‌توان گفت بیت کوین ارزی دیجیتالی باارزش و بدون احتمال دزدی و خطایی است که ارزش بسیاری در معاملات افراد ایجاد کرده است.

منابع: تابناک ـ بیت رز