آفتاب

نکته برای ست کردن پیراهن با شلوارپوشیدن همیشگی کت و شلوار می‌تواند خسته‌کننده باشد. به‌همین دلیل خیلی از افراد با ست کردن پیراهن و شلوار سعی در ایجاد استایلی جذاب و در عین حال راحت دارند. انتخاب پیراهن و شلواری متناسب که هم‌خوانی و زیبایی در استایل مردان ایجاد کند کار دشواری است.

برای همین باید نکات مهم در خصوص ست کردن این 2 بخش مختلف را یاد گرفته و آنها را در حین خرید و همچنین پوشیدن لباس رعایت کنید. قبل از آشنایی با این نکات بهتر است نسبت به انواع پیراهن مردانه نیز شناخت مختصری پیدا کنید تا انتخاب لباس برای‌تان راحت‌تر باشد.

انواع پیراهن مردانه

پیراهن‌های مردانه در 2 دسته رسمی و غیر رسمی قرار می‌گیرند که به معرفی کامل هرکدام می‌پردازیم.

پیراهن‌های رسمی مردانه

 پیراهن‌های رسمی مردانه


این نوع پیراهن بدون هیچ طرحی و در انواع رنگها تولید شده و برای استفاده در زیر کت و شلوار بسیار مناسب است.
این پیراهن به 2 شکل با جیب و بدون آن دوخته می‌شود که نوع بدون جیب، کاملا رسمی است. البته سعی کنید از جنس‌های چروک‌پذیر آن استفاده نکنید زیرا استایل رسمی شما را دچار شلختگی می‌کند. مناسب‌ترین شلوار برای این نوع پیراهن به‌خصوص برای جلسات رسمی شلوار راسته است.

پیراهن غیر رسمی مردانه

جنس این نوع پیراهن معمولا پنبه‌ای و کاملا سبک است. استفاده از آن به‌دلیل راحتی و امکان تنفس در آنها به‌صورت روزانه می‌باشد.
برای داشتن استایلی اسپرت معمولا لبه‌ی پایین اکثر این لباس‌ها به‌صورت حلالی دوخته می‌شود. در این ‌صورت می‌توان آنها را روی شلوار انداخت. همچنین پیراهن‌هایی که در ساخت آنها از یک جیب استفاده شده نیز در این دسته قرار می‌گیرند. این نوع پیراهن در چند مدل وجود دارد که به شرح زیر است:

پیراهن آستین کوتاه

این پیراهن برای استفاده زیر کت یا با کراوات و پاپیون اصلا جلوه‌ی زیبایی ندارد. بهتر است پیراهن آستین کوتاه با شلوار جین یا کتان ست شود.

پیراهن طرح‌دار

مهم‌ترین آنها پیراهن‌های چهارخانه و راه‌راه است که هم به‌تنهایی و هم برای زیر کت ‌تک قابل استفاده است. اگر این نوع لباس، حالت نیمه‌ چسبان داشته باشد می‌توان آن را استایل نیمه‌رسمی دانست.

پیراهن اسپورت

 این اصطلاح برای پیراهن غیر رسمی اشتباه بوده و فقط می‌توان گفت پیراهن‌های 2 جیب دارای ظاهری اسپورت مانند هستند.

پیراهن جین

این پیراهن گزینه‌ی مهمی برای داشتن یک استایل اسپورت و جذاب است.

مهم‌ترین نکات ست کردن پیراهن و شلوار

اگر از پوشیدن لباس رسمی که شامل کت و شلوار است برای محیط‌های کاری و... خسته‌اید، با رعایت چند نکته ساده حین انتخاب پیراهن مردانه می‌توانید بدون کت و به‌راحتی تیپی کاملا رسمی یا نیمه‌رسمی داشته باشید. این سبک لباس برای محیط‌های رسمی، مهمانی، گردش و.... کاملا مناسب است. نکات گفته شده عبارتند از:
•    شلوار راه‌راه باید حتما با کت همان طرح پوشیده شود. اگر این مدل شلوار برای پیراهن ساده استفاده شود اصلا جلوه‌ی خوبی برای استایل شما ندارد. در حقیقت این تصور به‌وجود می‌آید که شما از شلوار کت و شلوارتان برای لباس‌ و استایل‌های جدید استفاده می‌کنید. این موضوع در شیک‌پوش دیده شدن شما تاثیر منفی دارد.
•    اگر پیراهن ساده‌ و بدون طرحی دارید امکان استفاده از آن با شلوارهای شطرنجی یا چهارخانه وجود دارد. همچنین شلوار ساده برای پیراهن طرح‌دار بهترین گزینه است. به‌طور کلی نباید از 2 لباس طرح‌دار در کنار هم استفاده شود. طرح موجود روی پارچه ریز باشد یا درشت، تفاوتی در اصل قضیه به‌وجود نمی‌آورد.
•    استفاده از کراوات بدون کت نیز می‌تواند جذابیت خاصی در استایل شما ایجاد کند. کراوات‌های طرح‌‌دار یا ساده که هم‌رنگ لباس شما نیست اما هم‌خوانی خوبی با تناژ رنگی پیراهن و شلوار شما دارد باعث شیک‌ شدن سبک لباس می‌شود.
•    رنگ‌ها و طرح‌های موجود در البسه توانایی ایجاد خطای دید برای افراد دارد. اگر می‌خواهید از این خطا به نفع خود استفاده کنید باید آشنایی مختصری با آن پیدا کنید.
•    به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید قد بلندتر نشان داده شوید، بهتر است پیراهن و شلوار انتخابی از یک تناژ رنگی ترجیحا روشن و مشابه بهم باشد. خطوط افقی موجود در پیراهن یا شلوار باعث کوتاه‌تر نشان دادن شما شده و برعکس آن خطوط عمودی قد را بلند نشان می‌دهند.
•    افرادی نیز وجود دارند که دارای بالاتنه یا پایین‌تنه بلندی هستند. در این موارد با استفاده از تضاد رنگی می‌توان پیراهن و شلواری انتخاب کرد که باعث از بین رفتن خط عمودی بدن شود.
•    اگر به‌دنبال پیراهنی هستید که با همه‌ی شلوارها ست شده و در روزهایی که عجله دارید بتوان از آن استفاده کرد، پیشنهاد می‌کنیم حتما رنگ سفید را انتخاب کنید. پیراهن سفید علاوه‌بر جذابیتی که دارد با همه‌ی رنگ‌ها هم‌خوانی دارد.
•    پیراهن‌های دارای یقه رنگی و کنتراست معمولا برای استایل خیابانی استفاده می‌شوند. برای این نوع استایل شلوارهای تیره گزینه‌ی مناسبی است.
•    اگر بخواهیم به‌طور کلی رنگ‌های مناسب را بررسی کنیم باید گفت برای ایجاد تناسب بین پیراهن و شلوار، می‌توان پیراهن‌های صورتی، پاستیلی و زرد را با شلوارهای روشن مانند سفید، آبی و کرمی ست کرد. همچنین برای پیراهن‌های روشن و طرح‌دار از شلوارهای تیره و خاکستری استفاده می‌شود.

جمع‌بندی

استفاده مداوم از کت و شلوار بعد از گذشت مدتی خسته‌کننده است. اگر علاقه‌ دارید برای دیدارهای دوستانه یا حتی محیط‌های کار استایلی جذاب و نیمه‌رسمی داشته باشید باید از پیراهن و شلوار استفاده کنید. اگر در این استایل نکات مهم برای ست شدن پیراهن و شلوار رعایت نشود، احتمال اینکه تاثیر بدی در ظاهر شما به‌وجود آورد بالا است.
برای انتخاب درست پیراهن و شلوار باید به رسمی یا غیر رسمی بودن پیراهن توجه کنید. سپس با توجه به رنگ انتخابی در پیراهن، شلوار مناسب و هماهنگی با آن را تهیه کنید. فروشگاه مدلا در زمینه انتخاب پیراهنی شیک و باکیفیت در خدمت شماست.وبگردی