آفتاب

انواع سقف کاذب و کاربرد های آن از زبان آرشا فرانگارسقف های کاذب به بخشی جدایی ناپذیر از دکوراسیون داخلی خانه تبدیل شده اند. همه چیز با قالب های تزئینی ساده POP شروع شد که در کناره های سقف و روی پایه لوسترها اضافه شدند.

صاحبان خانه این عناصر را نصب کردند تا حس زیبایی شناسی خود را با ایجاد سقف های کاذب جذاب با استفاده از پانل های تزئینی سقفی که می توانند چشم را خشنود کنند، به نمایش بگذارند.


 چسب کاشی

انواع متریال سقف کاذب

امروزه سقف های کاذب نه تنها به زیبایی خانه می افزایند بلکه سرما، گرما و سر و صدای اضافی را از خانه شما دور می کنند. آنها فضایی را برای قرار دادن سیم های برق، لوله ها و کانال های تهویه مطبوع فراهم می کنند. سقف های کاذب می توانند نور را منعکس و منتشر کنند و نیاز به نور مصنوعی غیر ضروری را کاهش دهند و در نتیجه مصرف انرژی را کاهش دهند. برخی از پانل های سقفی ویژگی های ایمنی در برابر آتش و مقاومت در برابر رطوبت را نیز ارائه می دهند. اکنون، بیایید در مورد انواع مصالح سقف کاذب موجود در بازار صحبت کنیم تا بفهمیم کدام یک برای شما مناسب تر است.


  سقف کاذب و کاربرد آن

1.سقف کاذب گچی

 گچ سولفات هیدراته کلسیم است و در ساخت سقف های سبک استفاده می شود. برای ساخت سقف کاذب می توان پانل گچی را از یک چارچوب آهنی آویزان کرد. ظاهر زیبایی شناسی تخته های گچی را می توان با تکمیل آنها با لمینت ها و رنگ ها افزایش داد. تخته های گچی به راحتی نصب و تمیز می شوند، این تخته ها می توانند ظاهری بدون درز ایجاد کنند و به راحتی می توانند گزینه های شکل و بافت متفاوتی را مانند ساده، منحنی، پلکانی و غیره ارائه دهند . با این حال، اگر رطوبت از طریق سقف ها یا لوله های تهویه مطبوع به داخل صفحات گچی نفوذ کند. این می تواند منجر به رشد قارچ در سقف شود یا حتی باعث تغییر شکل تخته ها شود. برای جلوگیری از این امر، تخته های مقاوم در برابر رطوبت را انتخاب کنید. تخته های گچی نسبت به POP گران هستند اما تقریباً بدون دردسر یک روکش خوب ارائه می دهند.

2. سقف کاذب گچی(POP)

POP یکی از محبوب ترین مواد مورد استفاده در انواع کاربردهای سقف های تجاری و مسکونی است. POP علاوه بر اینکه عایق خوبی در برابر سرما و گرما است، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است و بسیار بادوام است. این متریال را می توان همراه با مواد سقف کاذب دیگر مانند چوب یا شیشه برای جذابیت بی بدیل و معاصر استفاده کرد. سقف‌های کاذب POP می‌توانند پوشش‌های متفاوتی از جمله روکش یکنواخت و صاف و همچنین طرح‌هایی با اشکال مختلف ارائه دهند. همچنین یک ماده عالی برای افزایش شرایط نوری است. اگرچه درباره قیمت سقف کاذب ،  POP  25 تا 40 درصد ارزان تر از تخته های گچی است، اما تا زمانی که نیروی کار ماهر روی طرح POP کار نکند، ظرافت تولید صفحات گچی را نمی توان در محیط به دست آورد.


 سقف کاذب کناف

3. سقف کاذب الیافی  

این نوع از سقف ها به عنوان سقف های عایق صوتی یا عایق صدا به دلیل خاصیت عایق صدا و حرارت که با مخلوط کردن مواد طبیعی و مصنوعی به دست می آید، شناخته می شود. به دلیل تقویت‌کننده‌های الیافی، کاشی‌های سقفی در برابر آتش‌نشانی استحکام و مقاومت پیدا می‌کنند و برای کاربردهای تجاری در مکان‌های پر سر و صدا بسیار مناسب هستند. سقف های کاذب الیافی (اصولاً گچ کاری سوراخ دار) هزینه پایینی دارند، می توانند به راحتی نصب شوند و مزایای عملکردی زیادی دارند (کاشی ها را می توان به راحتی جدا کرد و برای انجام کارهای تعمیر و نگهداری جایگزین کرد). با این حال، پانل های سقفی الیافی برای کاربردهای مسکونی مناسب نیستند زیرا فاقد جذابیت زیبایی هستند.

4. سقف کاذب پی وی سی

پانل های سقفی پی وی سی جایگزینی بسیار مقرون به صرفه برای سایر پانل های گران تر است. نصب و نگهداری این پنل ها آسان است. آنها سبک هستند و در برابر رطوبت و موریانه ها مقاوم هستند. آنها تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش قرار نمی گیرند و بنابراین رنگ ثابتی دارند. آنها همچنین می توانند به روش های مختلفی تکمیل شوند که باعث انعطاف پذیری در طراحی می شود. پانل های پی وی سی با طرح های چوبی و طرح های گرافیکی عصر جدید ارائه می شوند. همچنین، پانل های ساخته شده در کارخانه، طراحی تمیز و صافی را ارائه می دهند.


 قیمت سقف کاذب

5. سقف کاذب فلزی  

اگرچه آهن و آلومینیوم گالوانیزه موادی به ظاهر صنعتی هستند، اما هنگامی که صیقل داده می شوند و به عنوان سقف کاذب استفاده می شوند، می توانند یک لذت بصری باشند. این پانل های سقفی را می توان به راحتی نصب کرد و نیاز به نگهداری بسیار کمی دارد. همچنین می‌توان آن‌ها را به راحتی جدا کرد و مجدداً نصب کرد که این امر باعث می‌شود لوله‌های آب، کانال‌های AC و سیم‌های برق دور از تابش نور عمومی قرار بگیرند.

6. سقف کاذب چوبی  

وقتی سقف دارای تیرهای چوبی باشد، ظاهری گرم و روستایی به خانه می دهد. چوب ماده خوبی برای کار است. پانل های چوبی می توانند به شکل بلوک های توخالی، تخته ها یا پانل ها باشند. آنها اغلب فقط با پیچ و میخ  بدون نیاز به چسب هایی مثل چسب کاشی و ... نصب می شوند. آنها برای آب و هوای سرد بسیار مناسب هستند. آنها بادوام هستند اما در برابر حملات موریانه و تاب برداشتن حساس هستند. پانل های چوبی به دلیل هزینه بالای مواد و هزینه نگهداری بالاتر جزو پانل های گران قیمت هستند.


 پانل گچی

نتیجه گیری

شما می توانید با انتخاب یک تخته گچی و ایجاد یک طراحی ساده محیطی در بودجه صرفه جویی کنید. سقف کاذب را فقط به عنوان مرز به سقف موجود اضافه کنید. به این ترتیب، می‌توانید ارتفاع سقف اصلی را در بیشتر مکان‌ها حفظ کنید و در عین حال یک ویژگی طراحی را ارائه دهید. برای نصب و اجرای سقف کاذب می توانید به نمایندگی های کناف ایران مراجعه نمایید یکی از معتبرترین این نمایندگی ها شرکت آرشا فرانگار:arshafaranegar.com است که سال های زیادی در زمینه نصب و اجرای انواع سقف کاذب ،اجرای درای وال و محصولات کناف تجربه دارد .برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان نیز می توانید با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید.وبگردی