آفتاب

یارانه مهرماه امشب واریز می شودساعت ۲۴ امروز (یکشنبه ) یارانه‌ های نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

ایسنا: یارانه مهر ماه صد و شانزدهمین مرحله از یارانه‌های نقدی است که به روال ماه‌های قبل روز بیستم ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

یارانه هر نفر به مانند ۱۰ سال گذشته همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است که به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

در روزهای گذشته برخی اخبار نادرست از واریز یارانه در روز هفدهم ماه حکایت داشت که در نهایت طبق اعلام سازمان هدفمندی این واریز امروز انجام خواهد شد.

دولت در هر ماه حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان بابت یارانه نزدیک به ۷۸ میلیون ایرانی هزینه می‌کند که این رقم در سال حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان است.

با وجود تکالیفی در سال‌های اخیر همواره در قانون بودجه برای غربالگری یارانه بگیران و حذف سه دهک بالای وجود داشت هیچگاه این اتفاق به طورکامل رخ نداده و حذف یارانه بکگیران  پردرآمد همواره با چالش‌های مواجه بوده است.

دولت در سال جاری نیز این تکلیف داشته اما تاکنون گزارشی درباره تعداد مشخص یارانه بگیران و غربالگیری آنها ارائه نکرده است.

در ماه علاوه بر یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی کمک‌های معیشتی نیز به صورت نقدی و از محل منابع ناشی از افزایش قیمت بنزین به حساب حدود ۶۰ میلیون نفر از جمع یارانه بگیران واریز می‌شود که این پرداخت در ۱۰ هر ماه صورت می‌گیرد.