آفتاب

نشست خبری ویژه برنامه‌های ولادت جوادالائمه (ع)ظهر امروز نشست خبری ویژه برنامه‌های ولادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمد تقی (ع) و روز پسر با شعار امام جواد (ع)، امام جوان و امام جهاد تبیین به همت هیئت و کانون جواد الائمه ع در محل مسجد جوادالائمه ع _ میدان شهدا مشهد مقدس برگزار گردید.

ظهر امروز نشست خبری ویژه برنامه‌های ولادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمد تقی ع و روز پسر با شعار امام جواد ع، امام جوان و امام جهاد تبیین به همت هیئت و کانون جواد الائمه ع در محل مسجد جوادالائمه ع _ میدان شهدا مشهد مقدس برگزار گردید.

مدیر کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) خبر داد: با توجه به تغییراتی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی استان اتفاق افتاده، امیدواری‌های زیادی وجود دارد که از سال ۱۴۰۳، سالروز ولادت امام جواد (ع) به نام روز پسر نام‌گذاری شود.

مدیر کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) گفت: ویژه‌برنامه‌های زیادی با محوریت راهبرد‌های اجتماعی در دستور کار قرار گرفته که از جمله می‌توان به مسابقه آذین‌بندی محلات اشاره کرد که ۱۰ رجب تا ۲۲ بهمن، به هر محله که به‌صورت خودجوش، به شکل زیباتری آذین‌بندی کرده و تصویر آن را به سرشماره اعلام‌شده در پیام‌رسان‌های ایرانی ارسال کند، ۹ جایزه ۱۰ میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

وی در تشریح جزئیات پویش «۹ پرس غذای متبرک» ابراز کرد: به این دلیل که برخی برنامه‌ها جنبه تبلیغی ترویجی پیدا می‌کند، بر همین اساس از مردم خواسته می‌شود که در پویش ۹ پرس غذای متبرک شرکت کنند و ضمن طبخ این ۹ غذا، آن را میان همسایه‌ها و دوستان و اقوام توزیع کنند. هم‌چنین قبول سرپرستی ۹ کودک بی‌سرپرست یا دانش آموزان بازمانده از تحصیل هم از جمله این برنامه‌هاست.

رجب پور در انتها بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی قابل‌توجهی هم در نظر گرفته شده که به‌طور مثال، با هماهنگی اداره کل اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز رسیدگی به امور مساجد استان، ائمه جماعات در وقت بین دو نماز به بیان مطالب و معارفی با محوریت امام جواد (ع) می‌پردازند. علاوه بر این، توزیع بسته‌های متبرک، معیشتی و ارزاق در محلات حاشیه شهر، ویژه‌برنامه دیگری است که هم‌زمان با جشن بزرگ میدان شهدا در پهنه‌های مختلف حاشیه شهر مشهد برگزار خواهد شد.

خبرنگار: سمانه جعفری