آفتاب

پوتین گروسی را شگفت‌زده کرد!ایسنا نوشت: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنانی گفت که اطلاعات کامل رئیس جمهوری روسیه از جزئیات نیروگاه هسته‌ای "زاپوریژیا" او را شگفت‌زده کرده است.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت وگو با شبکه "Telefe" با اشاره به دیدار اخیرش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سن پترزبورگ اظهار کرد: پوتین به آنچه انجام می‌دهد اطمینان کامل دارد.

وی گفت: من از اطلاعات دقیق او در مورد نیروگاه هسته‌ای (زاپوریژیا)، ویژگی‌های فنی آن و درک او از آنچه من برای اطمینان از ایمنی این نیروگاه پیشنهاد می‌کردم، شگفت‌زده شدم.

گروسی روز سه‌شنبه گذشته با رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد. پوتین در این دیدار با اشاره به اینکه مسکو آماده حل و فصل همه مسائل است، به گروسی پیشنهاد داد تا درباره اوضاع مربوط به نیروگاه اتمی زاپوریژیا گفت‌وگو کند.

از ماه مارس یعنی کمی بعد از آغاز حمله روسیه به اوکراین، نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا به دست نیروهای ارتش روسیه افتاد و تحت کنترل آن درآمد. روسیه، نیروهای اوکراینی را به هدف قرار دادن این نیروگاه متهم می‌کند. با این حال این نیروگاه با حضور کارشناسان اوکراینی اداره می‌شود.
وبگردی