آفتاب

راس الحسین به تماشاخانه مهر رسیدهمزمان با آیین بزرگداشت حادثه عظیم وگرامیداشت این واقعه نمایش (راس الحسین) به نویسندگی زینب عبدالرضا و کارگردانی مهتاب عسگری و به همت والای مرتضی رحیمی والا به عنوان تهیه کننده و با تلاش هیئت ریحانه های بهشتی آماده شده است، که از تاریخ ۲۳مراد ماه ۱۴۰۱تا ۲۸مرداد در حوزه تهران تماشاخانه مهر برای عموم مردم اجرا خواهد شد.

 کارگردان این اثر مهتاب عسگری برای تولید این اثر عنوان کرد. حال که تهاجم فرهنگی روز به روز ابعاد تازه تری پیدا می کند و دشمن هر روز با استفاده از انواع دستاوردهای نوین مانند ماهواره، اینترنت، مجلات مبتذل، رمان های منحرف کننده، شبکه‌های اجتماعی و ... ایمان جوانان و نوجوانان را که از مهمترین سرمایه های جامعه اسلامی ما هستند، مورد هدف قرار داده است، بر آن شدیم که در راستا و با عنایت به توصیه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خطاب به جوانان و نوجوانان در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی برلزوم برجسته کردن ارزش های معنوی از قبیل: اخلاص، ایثار، گذشت، شجاعت و دیگر خلقیّات نیکو سومین سوگواره سراسری «هیئت ریحانه های بهشتی» را در دهه دوم محرم برگزار کنیم .
عسگری عنوان کرد اجرای این برنامه با دختران دهه ۸۰ و ۹۰ میباشد، که شما را به سال ۶۱ هجری قمری میبرند و از روز عاشورا تا اربعین را با کاروان اسرا همراه میشوید .
بازیگران این نمایش عبارتند از: طاها یحیی آبادی،وحید سیبی،علیرضا نیاکان،حمید رجبی،الناز شاهد،مهدی اسکندری،هستی ساریخانی،حسنا کشانی،فاطمه زهرا رحیمی والا،فاطمه جلایی فر،زهرا جلایی فر،فاطمه کیان ارثی،زهرا سادات دهقانی،فاطمه سادات دهقانی،هلیا صداقت،فاطمه صداقت،فاطمه صفایی،حسنا عبدس،ریحانه زهرا یزدانی منش،ثنا احتشام،لیلا ملک نیا،مطهره مظلومین،سارا مجیدی،سحر مجیدی،سیما مجیدی،محمد حسین سلیمانی،ایلیا هاشمی،فاطمه کاردانپور،زهرا جهانبین،ریحانه آراسته؛فاطمه کاردانپور،ایلیا هاشمی،موناسالاریان،فاطمه عسل عبداللهی،ریحانه رحیمی والا،محسن کریمیان و ...نقش افرینی می کنند
دستیار کارگردان: نفیسه زهری
مدیر تولید:جهانمهر دوست
طراح دکور:حسین حاتفی کیا
گریم:امیر حسین صفاپور
عکاس:فاطمه مهدوی
ارتباطات رسانه‌ای:علیرضا نیاکان

علیرضانیاکان
وبگردی