آفتاب

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در بستر یکی از شبکه های نمایش خانگی در قالب مسابقه و سرگرمی فعالیت خواهد داشتبرای اولین بار در کشور دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در شبکه نمایش خانگی فعالیت خواهد داشت.

پایگاه خبری عرفان نیوز: دکتر حسن کریمی مزرعه شاهی رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در رابطه با فعالیت های فرهنگی و رسانه ای دانشگاه ضمن اشاره به پروژه ای کلان گفت:

یکی از رسالت های مهم مراکز علمی، بالاخص دانشگاهها حضور در عرصه هایی است که جامعه نسبت به آن احساس نیاز فراوان دارد. ما در کشوری زندگی میکنیم که باید برای رسیدن به توسعه اقتصادی، علمی و فرهنگی، برنامه های کلانی با پشتکار فراوان برای آن تدوین شود.

کریمی مزرعه شاهی در ادامه گفت: نیاز امروز جامعه ما پرورش شرکت های دانش بنیان و حمایت جدی از آن هاست، تأثیر فعالیت علمی این شرکت ها به حدی است که در پیش بینی های کلان نظام در بالاترین جایگاه و در حد شعار سال برای عموم جامعه ترویج میشود.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به برنامه های حمایتی دانشگاه در این زمینه گفت: ما در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با تأسیس مرکز نوآوری نصیر که اخیراً فاز دوم آن توسط معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح گردید و تخصیص محلی مناسب به آن در پردیس ملاصدرا (ونک) بستری مناسب برای شرکت های مستعد دانش بنیان فراهم نموده ایم که در اوقات مختلف، اخبار دستاوردها و موفقیت های ایشان در رسانه های مختلف منتشر می گردد.

کریمی در ادامه گفت: در کنار این فعالیت ها از نظر ما، نیاز کشور به ارتقاء بسترهای فرهنگی جامعه با حضور مراکز علمی است، در این روزگار، یک جامعه زمانی به ارتقاء علمی و فرهنگی دست پیدا میکند که بتواند با ابزارهای نوین و برنامه ریزی صحیح به فرهنگ سازی عمومی بپردازد، حاصل برنامه ای که دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برای اولین بار در کشور به آن ورود نموده است، در واقع بکارگیری فعالیت های علمی و پژوهشی برای ارتقاء سطح آگاهی فرهنگی و اجتماعی و همچنین معرفی توانمندی ها و دستاوردهای کاربردی مراکز دانش بنیان به صنایع کشور خواهد بود.

وی در ادامه اذعان داشت: پس از بررسی میزان علاقمندی مخاطبان رسانه های مختلف، به این نتیجه رسیدیم که بیشترین میزان استقبال مردم از برنامه هایی است که در قالب سرگرمی تولید میشوند، بنابراین عزم خود را جزم نمودیم تا طرح مفید علمی، آموزشی و فرهنگی و در قالب سرگرمی تولید نماییم، بنابراین پس از بررسی بسترهای مختلف رسانه ای به این نتیجه رسیدیم که یکی بهترین و مؤثرترین روشها ورود مراکز علمی و دانشگاهها در شبکه نمایش خانگی است.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در رابطه با این پروژه اظهار داشت: طرح به این صورت خواهد بود که با همکاری پلیس محترم راهور و شرکت دانش بنیان شبیه ساز فناور نصیر که مستقر در دانشگاه است و همکاری مستمری با پلیس راهور دارد، برنامه ایی جذاب و تلویزیونی با همکاری یکی از تهیه کنندگان با سابقه جناب آقای حسین ظاهری در بستر یکی از شبکه های نمایش خانگی در قالب مسابقه و سرگرمی تولید نماییم.

ایشان بدون اشاره به جزئیات طرح گفت: با توجه به استقبالی که مردم از محتوای تولیدی شبکه های نمایش خانگی داشته اند، حضور مراکز علمی و بالاخص دانشگاهها در این فضاها الزامی به نظر میرسد، به همین سبب پروژه حضور دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان اولین دانشگاه در شبکه نمایش خانگی برای اولین بار در کشور کلید خواهد خورد با این امید که متولیان مراکز علمی و فرهنگی برای این بستر نوین برنامه های جدی و مفیدی تدارک ببینند، ما نیز سعی میکنیم طرحی کاملاً کاربردی و متفاوت در بین برنامه های تولیدی در قالبی مملو از سرگرمی و مخاطب پذیر تولید نموده و تقدیم هموطنان عزیزمان کنیم.
وبگردی