آفتاب

نخستین نمایشگاه بین‌المللی متاراد در تهران برگزار می‌شودرئیس مرکز کار ایران از برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی متاراد در حوزه رمز ارزش، رمز پول، متاورس، بلاکچین، اقتصاد دیجیتال تجهیزات و صنایع وابسته از سوم تا ششم خردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران خبر داد.

ایرنا: «سعید سمیعی» امروز (سه‌شنبه) در نشست علمی تخصصی و نمایشگاه بین المللی متاراد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آخرین دستاوردهای بومی را در این نمایشگاه معرفی می کنیم تا ظرفیت های لازم به بخش های اجرایی معرفی شود.

وی افزود: این رویداد از لحاظ فناوری و در مسائل مرتبط با حقوقی نیز مهم است که در این نمایشگاه مباحث مختلف مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

رئیس مرکز کار ایران با اشاره به رشد فناوری اطلاعات در جهان، بیان داشت: فناوری اطلاعات به صورت عمومی در همه جای دنیا سرعت رشد خیره کننده‌ای داشته است، در این نمایشگاه موضوع اقتصاد دیجیتال را به صورت عمومی مطرح می‌کنیم که رمز ارزها و هر آن چیزی که بر بستر بلاکچین شکل گرفته است را شامل می شود.

وی ادامه‌داد: این نمایشگاه بستری را فراهم می کند تا همه فعالان بخش خصوصی و سازمان‌های مرتبط حاکمیتی نظرات خود را به اشتراک بگذارند تا نقطه موجود کشور شناسایی شود.

سمیعی خاطرنشان‌کرد: به دنبال این هستیم تا با قوانین مرتبط و قانون گذار، نقاط ضعف را پوشش دهیم و از ظرفیت نیروی انسانی بهره ببریم. ما اکنون در حوزه‌های بلاکچین و اقتصاد دیجیتال، نهادهای مختلف دولتی و خصوصی فعال هستیم، اما همچنان نمی‌توانیم به آن به عنوان مسیر مناسب نگاه کنیم


گالری تصاویر


وبگردی