آفتاب

تندیس طلایی رضایت مندی مشتری به گروه ویلاسازی مجریان رسیددر تاریخ هفتم خرداد 1402 در سالن بین المللی همایش های صدا و سیما هفتمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری با رویکرد نقش مدیران اقتصادی در مهار تورم و رشد تولید با حضور مقامات رسمی دولتی ، نمایندگان مجلس ، هیات علمی دانشگاه های سراسری ، مدیران و صاحبان برندهای معتبر برگزار شد.

در این اجلاس که از ساعت 15 آغاز شد نمایندگان منتخب از دولت و مجلس و همچنین دانشگاه های سراسری درباره اهمیت رضایتمندی مشتریان در مهار تورم و رشد تولید سخنرانی کردند.
و در ادامه از 28 شرکت ایرانی و معتبر که توانستند بالاترین رضایتمندی مشتری را در صنعت و رسته خود اخذ نمایند تقدیر و تشکر گردید.این رقابت با حضور حداکثری برندها در بخش های مختلف انجام گرفت. در بخش بانکداری ، بانک صادرات ایران – در بخش لوارم خانگی شرکت ایران ناسیونال ( تولیپس ) – در بخش پتروشیمی ، پتروشیمی تبریز و در بخش شرکت های معماری ، گروه ویلاسازی مجریان توانستند تندیس طلایی رضایتمندی مشتری سال 1402 را از دستان نمایندگان دولت ، مجلس ، دانشگاهیان دریافت نمایند.


 
دکتر محمد رفیعی ریاست هیات مدیره گروه ویلاسازی مجریان در این اجلاس حضور داشتند و به عنوان تنها شرکت بخش معماری توانستند با کسب 96 درصد رضایتمندی مشتریان این تندیس طلایی CRM را دریافت نمایند.
 همچنین این شرکت https://vilasazy.ir  توانست در سال 1401 با انتخاب جامعه طراحان معمار ، برنده بهترین طرح در بخش طراحی ویلا مدرن گردد که نشان از رشد سریع و کیفیت فوق العاده تیم فنی ویلاسازی می باشد.
به بهانه اول شدن در رضایتمندی مشتری به سراغ گروه ویلاسازی رفتیم و در زیر به معرفی طراحی ویلا و ساخت ویلا می پردازیم.

طراحی ویلا چه اهمیتی دارد؟

طراحی ویلا چیست و چه اهمیتی دارد؟ پاسخ به این سوال با توجه به آمار بالای ویلاسازی در چند دهه اخیر چندان سخت نیست. طراحی ویلا به منظور داشتن محیطی آرامش‌بخش اهمیت زیادی دارد. با طراحی حرفه‌ای و اصولی ویلا می‌توان رفاه و آسایش بیشتری برای ساکنین یا مصرف کنندگان ویلا فراهم کرد، همچنین ظاهر و کاربردی بودن سازه یا ساختمان ویلا به طراحی انجام شده برای آن بستگی دارد، بنابراین این کار تنها باید توسط افراد با تجربه انجام گردد. بدیهی است که با طراحی غیر اصولی یک ویلا، نه تنها استفاده مورد نظر را از آن نخواهید داشت، بلکه دائما ناچار به صرف هزینه برای تعمیر و تبدیل کردن ویلا به جایی مطابق با خواسته و نظر خود خواهید بود. تفاوتی ندارد که هدف شما از طراحی ویلا چه چیزی باشد. چه به دنبال طراحی محلی برای کسب درآمد باشید و چه نیاز به محلی برای سکونت موقت در تعطیلات داشته باشید، طراحی موضوع مهمی است که برای انجام آن تنها باید به متخصصین این کار مراجعه کرد.

اصول طراحی ویلا

به منظور طراحی و ساخت حرفه‌ای ویلا، رعایت اصول طراحی ویلا اهمیت زیادی دارند. این اصول شامل موارد مختلفی هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به انتخاب زمین مناسب برای ویلا اشاره کرد. البته رعایت این اصل زمانی امکان‌پذیر است که هنوز زمینی را برای ساخت ویلا خریداری نکرده باشید، در غیر اینصورت این اصل با تغییراتی قابل اجرا است، برای مثال به جای انتخاب زمین مناسب باید به بافت منطقه‌ای که ویلا در آن ساخته می‌شود توجه داشته باشید و طراحی را به صورتی انجام دهید که ویلا متمایز با ویلاهای منطقه اما دارای ساختار مشترک باشد. طراحی نقشه و پلان دقیق و تایید شده توسط کارشناس از دیگر اصولی است که برای طراحی ویلا باید به آن توجه کرد. در نظر گرفتن درخواست کارفرما، بودجه و سلیقه او برای طراحی ویلا و اجرای ضوابط و مقررات معماری در نقشه کشی و پیاده‌سازی طرح از دیگر اصول طراحی ویلا هستند.

انواع طراحی ویلا

1. طراحی ویلا به سبک مدرن

طراحی ویلا مدرن  یکی از پرطرفدارترین انواع طراحی ویلا است که در کشور ما هم جز سبک‌های محبوب طراحی است، همچنین در این سبک از مدرنیسم در معماری الهام گرفته می‌شود. باید بدانید که ویژگی طراحی ویلا به سبک مدرن در سادگی است. این مسئله موجب می‌شود که خلاقیت در طراحی نیز راحت‌تر انجام شود. ویژگی دیگر سبک طراحی مدرن در ویلا سازی، استفاده از رنگ‌های خنثی است. در سبک مدرن از پنجره‌های بزرگ، جزئیات کم و واضح استفاده می‌شود. سبک مدرن در طراحی داخلی، نمای بیرونی و محوطه سازی ویلا قابل اجرا است و در صورتی که تمام قواعد طراحی در آن رعایت شود، ویلاهایی لوکس و زیبا را به وجود می‌آورد.


 

2. طراحی به سبک کلاسیک یا سنتی

یکی دیگر از سبک‌هایی که طراحی برای ویلا سازی بر اساس آن انجام می‌شود، طراحی به سبک کلاسیک یا سنتی است. در سبک کلاسیک هم اجرای قواعد و استانداردهای ویلا سازی مانند طراحی به سبک مدرن الزامی است اما تفاوت این سبک با سبک مدرن در نحوه استفاده از جزئیات است. در طراحی به سبک کلاسیک یا سنتی به جای استفاده از تزئینات بزرگ و ساده از جزئیات زیاد و متنوع استفاده می‌شود. این سبک تا حدودی اشرافی و لوکس است زیرا متریال و مصالحی که در آن به کار می‌روند اغلب گران‌قیمت هستند. سنگ‌های مرمر، ستو‌ن‌های بلند در گوشه و کنار سازه، پنجره‌های بزرگ و تراس‌های وسیع از ویژگی های این سبک طراحی هستند. ویلاهای کلاسیک نمونه کوچکی از قصرهای ارزشمند قدیمی هستند.

3. ویلاهای مدیترانه‌ای

سبک دیگری که برای طراحی ویلاها می‌توان از آن استفاده کرد و جزو سبک‌های پرطرفدار طراحی است اما تنها در مناطقی خاص قابل اجرا است، سبک ویلاهای مدیترانه‌ای است. ویلاهای مدیترانه‌ای نوعی از ویلاهای کلاسیک هستند که تمرکز در آن‌ها به جای سنگ و تزئینات معماری در گل‌کاری و محوطه سازی ویلا است. بیشتر ویلاهای مدیترانه‌ای دارای نما و ظاهری ساده اما فضایی گل‌کاری شده و فوق‌العاده زیبا هستند. ویلاهای مدیترانه‌ای بیشتر در مناطق ساحلی و نزدیک به دریا ساخته می‌شوند. با توجه به این در این ویلاها تمرکز اصلی در محوطه سازی است، ساخت در مناطق شرجی با آب و هوای مرطوب، رسیدگی به باغچه و گیاهان را ساده‌تر می‌کند.

4. سبک چوبی

سبک چوبی از دیگر سبک‌های طراحی ویلا است. این سبک طراحی بیشتر در مناطق جنگلی اجرا می‌شود، زیرا تامین چوب در این مناطق ساده‌تر است. سبک چوبی یکی از سبک‌های پرطرفدار در کشورهای اروپا و آمریکا است و سازه‌هایی که بر اساس آن طراحی و ساخته می‌شوند، فضایی جذاب، دلنشین و آرامش‌بخش دارند. سبک چوبی در برابر زلزله مقاوم است اما رسیدگی و مراقبت از مصالحی که در ساخت آن به کار می‌روند، نسبت به دیگر مصالح سخت‌تر است.  
 

عوامل موثر در هزینه طراحی ویلا

زمانی که صحبت از طراحی یا ساخت ویلا می‌شود، هزینه‌ها به عنوان اولین و مهم‌ترین دغدغه مشتریان مطرح می‌شوند. ویلاسازی و طراحی از آن دست مسائلی نیست که امکان مشخص کردن یک هزینه مشخص برای آن وجود داشته باشد اما تخمین آن برای تامین بودجه طراحی و ساخت اهمیت زیادی دارد. البته با در نظر گرفتن عوامل موثر در هزینه طراحی ویلا می‌توان تا حد زیادی هزینه‌های ساخت و ساز را تخمین زد. از عوامل موثر در هزینه طراحی ویلا می‌توان به متراژ زمین، متراژ و زیربنای سازه یا ساختمان ویلا، طرح مورد نظر برای اجرای ویلا، سبک طراحی ویلا، نوع متریالی که در طراحی و ساخت ویلا استفاده می‌شوند، امکانات سازه مانند روف گاردن، آلاچیق و بهار خواب، طراحی نمای بیرونی، تعداد نقشه‌های طراحی شده و دستمزد تیم مجری اشاره کرد.انتخاب بهترین شرکت طراحی ویلا

در آخر مهم‌ترین موضوع برای طراحی و ساخت و ساز حرفه‌ای انواع سازه به خصوص ویلا، انتخاب بهترین شرکت طراحی ویلا است. امروزه مجموعه‌های زیادی در زمینه طراحی و ساخت و ساز فعالیت می‌کنند که بیشتر آن‌ها خدمات مربوط به ویلاسازی را به عنوان خدمت اصلی خود ارائه می‌کنند. به منظور انتخاب بهترین شرکت از میان این مجموعه‌ها ابتدا باید به تجربه شرکت در زمینه ساخت و ساز توجه کرد. همچنین تیم مهندسین که طراحی، ساخت و سایر خدمات مجموعه با کمک آن‌ها انجام می‌شود از دیگر نکاتی هست که به انتخاب بهترین شرکت طراحی ویلا کمک می‌کنند. بررسی پروژه‌های انجام شده و نمونه‌های طراحی که در رزومه شرکت وجود دارند یکی دیگر از راه‌هایی است که با استناد به آن می‌توان بهترین شرکت طراح را انتخاب کرد.
در پایان و با توجه به برگزاری اجلاس سراسری رضایتمندی مشتریان و با فاصله ای نسبتا زیاد میتوان گروه ویلاسازی مجریان را به عنوان یکی از بهترین های این صنعت معرفی نمود. سابقه ی 21 ساله در امر طراحی و ساخت ویلا ، دریافت تندیس رضایتمندی مشتری ، دریافت جایزه بهترین طرح ویلا مدرن سال 1401 ، دریافت رضایت 96 درصدی مشتریان را می توان از نکات مثبت این مجموعه و تیم دکتر محمد رفیعی نام برد.