آفتاب

نور پردازی رویایی منزل با لامپ های ال ای دیامروزه با وجود انواع لامپ های کم مصرف ، در کنار نور پردازی منزل یا محل کار می‌توان در مصرف برق نیز صرفه جویی کرد. در ادامه این مطلب با انواع بهترین لامپ های ال ای دی و کاربردهایشان آشنا می‌شویم .

روشنایی خانه و محل کار در روحیه ی افراد بسیار تاثیر گذار است . همان طور که ما از نور خورشید انرژی دریافت می کنیم، دوست داریم محیط منزل مان نیز پر نور و روشن باشد . حتما برایتان اتفاق افتاده که زمان زیادی را در جایی بگذرانید که نور کافی وجود نداشته باشد . کمبود نور مناسب، باعث پدید آمدن حس خستگی و کسالت می‌شود. نور پردازی مناسب، به معنای لزوما پر نور بودن محیط نیست . نیازی نیست با صرف انرژی فراوان و استفاده از لامپ های رشته ای پر مصرف، روشنایی خانه تان را تامین کنید . امروزه با وجود انواع لامپ های کم مصرف ، در کنار نور پردازی منزل یا محل کار می‌توان در مصرف برق نیز صرفه جویی کرد. در ادامه این مطلب با انواع بهترین لامپ های ال ای دی و کاربردهایشان آشنا می‌شویم .


 

یک مطالعه پر نور با لامپ ال ای دی حبابی

اگر برای چراغ مطالعه خود به دنبال چراغی هستید که هم پر نور باشد و هم کم مصرف، لامپ های ال ای دی حبابی گزینه بسیار مناسبی هستند . این لامپ ها برعکس لامپ های رشته ای، کاملا بی صدا می‌باشند . این لامپ ها هم چنین کاملا سازگاری کامل با محیط زیست دارند . لامپ های ال ای دی عمر طولانی تری نسبت به لامپ های رشته ای دارند . در بعضی از این لامپ ها، برای کم و زیاد کردن نور از سوییچ نیز می‌توان استفاده کرد .
لامپ های ال ای دی سرعت بالاتری در روشن شدن دارند . جالب است بدانید از این لامپ ها برای انتقال داده هم استفاده می‌شود . لامپ های ال ای دی حبابی بخاطر ظاهر مناسبی که دارند ، برای نورپردازی ساختمان نیز کارایی دارند .
نور مناسب، صرف انرژی کمتر و قابل تنظیم بودن نور این لامپ ها، دلایل خوبی برای استفاده از لامپ های حبابی در چراغ مطالعه، نورپردازی منزل یا محل کارتان هستند . از این لامپ ها به جای لامپ های هالوژن می‌توانید برای نورپردازی ساختمان و ویترین نیز استفاده کرد .از لامپ های ال ای دی شمعی چه می دانید؟

لامپ های ال ای دی شمعی از لحاظ ظاهری شبیه مدل های شمعی لامپ رشته ای هستند؛ با این تفاوت که انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کنند . با این وجود نور بسیار بیشتری از خود ساطع می‌کنند . به دلیل ظاهر مناسبی که این لامپ ها دارند، از آن ها می توان در لوسترها نیز استفاده کرد . لامپ های شمعی ال ای دی گزینه مناسبی برای نورپردازی داخل ساختمان هستند . از مزایای متعدد این لامپ ها می‌توان به کم مصرف بودن، نور کافی، اندازه های مناسب برای استفاده های مختلف و دوست دار محیط زیست بودن آن ها اشاره کرد . از این لامپ ها برای لوستر، چراغ مطالعه، چراغ خواب و روشنایی آرک های سقف استفاده کرد . این لامپ ها هم در دمای منفی و هم در گرما عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهند .مزیت لامپ های ال ای دی اشکی نسبت به لامپ های رشته ای

یکی دیگر از انواع گوناگون لامپ های ال ای دی، لامپ های اشکی است . از این لامپ ها مانند لامپ های شمعی، در لوسترها استفاده می‌شود . لامپ های ال ای دی اشکی جایگزین مناسبی برای لامپ های سنتی هستند . لامپ های اشکی از لحاظ ظاهری بسیار شبیه لامپ های شمعی می‌باشند . لامپ های ال ای دی اشکی در دو مدل حباب شفاف و حباب مات عرضه می‌شوند. نور مدل حباب مات نسبت به شفاف، کمتر توسط چشم دریافت می‌شود .
لامپ های اشکی فاقد اشعه های مضر و مواد سمی هستند .بازتاب نور این مدل لامپ ها کاملا طبیعی و با کیفیت می‌باشند . به نسبت لامپ های رشته ای مصرف انرژی کمتر و نور بیشتری دارند . این لامپ ها به هیچ عنوان سوسو نمی‌کنند . عمر طولانی دارند و خرید آن ها به صرفه است .بهترین مدل لامپ های ال ای دی کدام است ؟

همان طور که اشاره شد، انواع مختلفی از لامپ های ال ای دی در بازار وجود دارند . علاوه بر مدل هایی که درباره شان خواندیم، مدل های تخم مرغی و قابل دیمر هم از انواع متعدد لامپ های ال ای دی هستند . با توجه به کاربرد های متفاوت این لامپ ها و نیاز شما، می‌توانید مناسب ترین لامپ ال ای دی را برای منزل یا محیط کارتان انتخاب کنید .
فروشگاه زینولایت با ارائه باکیفیت ترین و متنوع ترین لامپ ها انتخاب را برای شما آسان تر می‌کند .