آفتاب

صعود گرایی و علیزاده به نیمه نهایی تورنمنت زاگرب/ شکست کاویانی نژاد و بادکانایسنا نوشت: محمدعلی گرایی در ۷۷ و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم با برتری مقابل رقبایشان راهی مرحله نیمه نهایی تورنمنت رنکینگ کرواسی شدند.

در ادامه رقابت های کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در زاگرب کرواسی، امین کاویانی نژاد نماینده وزن ۷۷ کیلوگرم ایران در دور نخست سانان سلیمان اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان را شکست داد. وی در دور بعد اولیور کروگر از دانمارک را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و در سومین مبارزه نیز با نتیجه ۲ بر ۱ و ضربه فنی ریکاردو آبرسیا از ایتالیا را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد اما در این مرحله مقابل الکساندرین گوتو دارنده مدال نقره امیدهای جهان از مولداوی با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. وی برای حضور در گروه بازنده ها باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد، در غیر اینصورت از دور رقابت ها کنار می رود.

اما محمدعلی گرایی دیگر نماینده ایران در این وزن پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه ۶ بر ۵ خوآن آک از نروژ را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان با نتیجه ۷ بر صفر (سه اخطاره) به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در سومین مبارزه نیز مقابل پرکور از نروژ با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم، حمیدرضا بادکان پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه ۵ بر ۱ سو ساکابه از ژاپن را مغلوب کرد اما در دور بعد مقابل استفان تاکاچ دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از مجارستان با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب شد. بادکان برای حضور در گروه بازنده ها باید منتظر صعود حریفش به دیدار فینال باشد.

همچنین ناصر علیزاده دیگر نماینده ایران در این وزن پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر مایمایتی کایسایر از چین را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد به مصاف سیمون سیمونوویچ از لهستان رفت و با نتیجه یک بر یک به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. علیزاده در این مرحله مقابل ایوان هوکلک از کرواسی با نتیجه ۷ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.