آفتاب

آزمون GRE، فرصتی برای کسب موفقیت

آزمون GRE، فرصتی برای کسب موفقیت

دریافت مدرک تحصیلی در مقاطع عالی می‌تواند فرصت‌های زیادی برای شما خلق کند. در حقیقت، تحقیقات نشان داده‌است که تحصیلات نقش پررنگی در کسب درآمد خوب و کاهش نرخ بیکاری دارد. اگر قصد ادامه تحصیل و دریافت مدرک کارشناسی ارشد دارید، بهتر است خیلی زود برای شرکت در آزمون GRE آماده شوید. در بعضی از دانشگاه‌ها، نتیجه این آزمون صرفا جهت تکمیل مدارک پذیرش در نظر گرفته می‌شود، در حالی که در برخی از دانشگاه‌ها یکی از فاکتورهای اصلی پذیرش یا عدم پذیرش دانشجو محسوب می‌شود.

 GRE چیست؟
آزمون GRE شامل ارزیابی گسترده مهارت‌هایی مانند تفکر انتقادی، نوشتار تحلیلی، درک مطلب و استدلال ریاضی می‌باشد. برخی از دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند تا یک یا چند آزمون GRE Subject هم شرکت کنید. هدف از برگزاری این آزمون‌ها این است که دانشگاه به این نتیجه برسد شما صلاحیت، مهارت و دانش لازم برای شرکت در مقطع کارشناسی ارشد را دارید. این آزمون در دو سطح عمومی و تخصصی برگزار می شود.
آزمون GRE General یا آزمون عمومی، به شما کمک می‌کند تا در روز امتحان، بیشترین تلاش خود را بکنید و اینکه تصمیم بگیرید می‌خواهید کدام امتیازتان برای دانشگاه‌ها ارسال شود. اگر احساس کردید که در روز آزمون خیلی خوب عمل نکرده‌اید، اصلا نگران نباشید. می‌توانید دوباره در آزمون شرکت کنید و بعد از کسب امتیاز دلخواه، آن را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. حدود ده تا پانزده روز پس از آزمون، نتایج به دانشگاه‌های مورد نظر شرکت کننده ارسال خواهد شد.
علاوه بر GRE عمومی، ۶ آزمون GRE Subject هم وجود دارد که دانش شرکت‌کننده را در حوزه‌های مثل زیست‌شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روانشناسی مورد سنجش قرار می‌دهند. نتیجه این تست می‌تواند شما را از سایرین متمایز کرده و بر دانش و سطح مهارت شما در یک حوزه‌ی خاص تاکید کند.
امتیاز GRE در بسیاری از دانشگاه‌ها، تکمیل‌کننده نمرات مقطع کارشناسی، توصیه نامه و دیگر مهارت‌های مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع بالاتر است. این آزمون در بیش از ۱۰۰۰ مرکز در ۱۶۰ کشور قابل دسترس است. در اکثر نقاط دنیا، آزمون آنلاین GRE، هر ۲۱ روز یک بار برگزار می‌شود. توجه داشته باشید که در هر ۳۶۵ روز، فقط مجاز هستید ۵ بار در آزمون آنلاین GRE شرکت کنید. در حوزه‌هایی که آزمون آنلاین وجود ندارد، آزمون کتبی سه بار در سال و در ماه‌های اکتبر، نوامبر و فوریه برگزار خواهد شد.
 
نگاهی به آزمون GRE
آزمون GRE به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود. بخش «نوشتار تحلیلی» همیشه اول از همه ارائه می‌شود. دو بخش دیگر شامل بخش‌های «درک مطلب» و «ریاضی» است که به ترتیب پس از بخش نوشتار تحلیلی ارائه شده و شامل بخش‌های بدون امتیاز و تحقیقاتی است که سوالات ارائه شده در آن، برای استفاده در آزمون‌های آینده در نظر گرفته می‌شود. پاسخ شما به این سوالات در محاسبه امتیاز نهایی موثر نخواهد بود، اما از آنجایی که شما نمی‌دانید کدام سوال‌ها در این دسته قرار می‌گیرند پس بهتر است به هر سوالی که می‌رسید فرض را بر این بگذارید که در امتیاز نهایی تاثیر دارد.
می‌توانید آزمون جی‌آر‌ ‌ای را به صورت کتبی یا آنلاین بگذرانید. با توجه به اینکه کدام مورد را انتخاب می‌کنید و وجود یا عدم وجود سوالات تحقیقی بدون امتیاز، مدت زمان آزمون متفاوت است. اما در هر صورت مدت آزمون کم‌تر از ۳ ساعت نخواهد بود. آزمون کتبی GRE هم دارای دو بخش درک مطلب و دو بخش ریاضی است و مانند آزمون ‌آنلاین ممکن است بخش‌های بدون امتیاز هم در آن گنجانده شده باشد.
بسیاری از دانشجویان تمایل دارند به روش آنلاین در این آزمون شرکت کنند. این یعنی هر بار که پاسخی را ارسال می‌کنید، سطح دشواری آزمون با توجه به پاسخی که داده‌اید، تغییر می‌کند. دانشجو ابتدا آزمون را با سوالاتی با درجه دشواری متوسط آغاز می‌کند. هر بار که شما پاسخی را وارد کنید، کامپیوتر بلافاصله به آن امتیاز داده و با پاسخ‌های قبلی مقایسه می‌کند، سپس سوالی که با سطح شما هم‌خوانی داشته باشد را نمایش می‌دهد. اگر به سوالات به درستی پاسخ دهید، سوالات بعدی سخت‌تر خواهند شد. پاسخ‌های غلط باعث می‌شود کمی از دشواری سوال بعدی کم شود.
 
ثبت نام در آزمون GRE
برای ثبت‌نام در آزمون، مشاهده نمرات و دستیابی به سایر خدمات باید در وب‌سایت www.est.org عضو شوید. نامی که برای ثبت نام استفاده می کنید باید عینا مطابق نام شما در مدارک شناسایی که روز آزمون ارائه می‌دهید، نوشته شده باشد. در غیر این صورت، از ورود شما به جلسه آزمون ممانعت خواهد شد. اگر تلفنی ثبت نام در GRE را انجام می‌دهید، حتما دقت کنید که نام خود را برای مسئول مربوطه به درستی هجی کنید.
مدارکی که باید در روز آزمون همراه داشته باشید شامل اصل پاسپورت و یک قطعه عکس ‌می‌باشد. شما می‌توانید ثبت نام در آزمون GRE را کنسل کرده یا به تعویق بیاندازید. برای اینکه هزینه آزمون شما از بین نرود باید حداقل ۴ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون انصراف خود را اعلام کنید.

اگر میخواهید در آزمون GRE یا سایر آزمون های بین المللی مهم دیگر شرکت کنید، میتوانید از خدمات پرداخت ارزی وب‌سایت payment24.ir در ارتباط با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی استفاده کنید .پاسخ گویی آنلاین مشاوران پیمنت۲۴ به صورت ۲۴ ساعته آماده مشاوره به کاربران عزیز است.
کد N1676003