آفتاب

فتحیه، شهری با قدمتی بی نظیر و طبیعتی بکر در ترکیه

فتحیه، شهری با قدمتی بی نظیر و طبیعتی بکر در ترکیه

اگر قصد خرید تور ترکیه را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم

اگر قصد خرید تور ترکیه را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم، به خصوص دوستانی که تور استانبول ، تور آنتالیا ، تور کوش آداسی و ... را تجربه کرده اند و  بدنبال مقصدی جدید در این کشور هستند.


این بندر شلوغ و پررفت و آمد محل مناسبی برای کشف و سیاحت در خرابه‌های باستانی لیکیا در میان کوه‌هایی است که رو به شرق برافراشته‌اند. فتحیه در دوران باستان به‌نام تلمسوس شناخته می‌شد و از دوره‌ی رومیان به‌ بعد، بندر اصلی لیکیا به‌ حساب می‌آمد. در مقابل سالن شهر یکی از زیباترین مقبره‌هایی که در سطح شهر کشف شده است، قرار دارد که نمونه‌ای از یک ساختمان دوطبقه‌ی لیکیایی با نقش برجسته‌ی جنگجویان در هر دو طرف درب آن می‌باشد.


شهر کوچک اصلی مکری نامیده می‌شد و پیش از سال 1923 و تبادل جمعیت بین ترکیه و یونان، بیشتر ساکنین آن را یونانی‌ها تشکیل می‌دادند. این شهر در سال 1934 به نام فتحی بی که از خلبانان معروف عثمانی بود، تغییر نام داد. این خلبان در زمان جنگ جهانی دوم درحال تلاش برای انجام یک پرواز تاریخی به‌ منظور مرتبط کردن تمامی ایالت‌های خاورمیانه‌ای مربوط به امپراطوری عثمانی باهم، با کوه برخورد کرد و کشته شد. امروزه این شهر چهره‌ای کاملا مدرن دارد و پس از زلزله‌ی سال 1957 به‌ طور کامل بازسازی شده است.
قدم زدن در طول تفرجگاه ساحلی این شهر بسیار لذت‌بخش است، علاقه‌مندان به غواصی می‌توانند با استفاده از قایق‌های مخصوص غواصی که در بندر پهلو گرفته‌اند، به تفریح موردعلاقه‌ی خود بپردازند. این بندر همچنین قایق‌های بادبانی زیادی برای گشت‌های دریایی دارد. جذاب‌ترین و سرگرم‌ترین روز در فتحیه، سه‌شنبه است یعنی روزی که روستاییان در این شهر بازارهای محلی برگزار می‌کنند.


 http://nextholiday.ir/uploads/2016/05/jpg/bf244ee641ee4508a9d61910f6cfc102.jpg


http://nextholiday.ir/uploads/2016/05/jpg/ab02c2e5a432a40c1b270a9f0b96561d.jpg


مکان‌های دیدنی


1- قلعه


در بالای تپه‌ی مشرف به شهر قدیمی، دیواره‌های یک قلعه قرار دارند؛ قدمت آن به دوران باستان بازمی‌گردد و ساختمان آن بعدها توسط مبارز و شوالیه‌ی جنگ‌های صلیبی یعنی سنت جام در قرن دوازدهم بنا نهاده شد.


2- موزه‌ فتحیه


شهر فتحیه یک موزه‌ نسبتا کوچک ولی مدرن با مجموعه‌ی باشکوه از آثار باستانی جمع‌آوری شده از مکان‌های دیدنی اطراف دارد که شامل مجسمه‌ها، کتیبه و سنگ‌نوشته، کاشی‌های مربوط به معبد آپولو و مجموعه‌ای از محراب و لوح‌های اهدا شده به خدایان می‌باشد.


ورودی : 3 لیر


ساعات بازدید : روزانه از 8:30 صبح تا 7 بعدازظهر


3- حمام


حمام فتحیه که در قرن شانزدهم ساخته شده، هنوز هم درحال استفاده می‌باشد. این حمام که تقریبا توریستی است شامل 14 گنبد و 6 آرک (قوس) می‌باشد.


ورودی : 35 لیر


4- KADYANDA


بازدید از خرابه‌های شهر باستانی KADYANDA که در شمال شهر فتحیه واقع شده‌اند ، در گرمای تابستان یک سفر یک روزه‌ی دلپذیر  به‌شمار می‌آید. در این مکان می‌توانید ویرانه‌های مربوط به خانه‌ها، بازار، مقبره‌ها و تئاتر مربوط به رومیان را ببینید.


ورودی : 10 لیر


5- مقبره‌های سنگی


مقبره‌های سنگی باستانی لیکیا در دل صخره‌ها حفر شده‌اند و در بالای شهر خودنمایی می‌کنند که از راه دور نیز قابل تشخیص می‌باشند. اما اگر می‌خواهید این عظمت را از نزدیک مشاهده کنید در نزدیکی ایستگاه اتوبوس به دنبال تابلوی خیابان کایا باشید و پس از آن از پله‌های زیادی که به مقبره‌ها منتهی می‌شود بالا بروید. مطمئن باشید ارزشش را دارد مخصوصا در زمان غروب که صخره‌ها به رنگ قرمز متمایل می‌شوند. بزرگترین مقبره مربوط به آمنیتاس اشراف‌زاده‌ای در قرن 4 پیش از میلاد می‌باشد.


ورودی : 3 لیر


6- تئاتر


در خیابان اصلی میدان مرکزی شهر فتحیه، تئاتر باستانی مربوط به زمان تلمسوس قرار دارد، و حس زیبایی از تاریخ در میان ساختمان‌های مدرن شهر را به شما می‌دهد و مابقی این شهر باستانی در زیر خاک مدفون می‌باشد.


http://nextholiday.ir/uploads/2016/05/jpg/e9b25b2b1c549e713492fd57d61c2d72.jpg


http://nextholiday.ir/uploads/2016/05/jpg/68ce356df4abd1816340a1417b458984.jpg


NextHoliday.ir مرجع هتل ترکیه | هتل آنتالیا

کد N1321415