آفتاب

بهبود شنوایی با سمعک

بهبود شنوایی با سمعک

بهبود شنوایی باعث بهبود کیفیت زندگی می شود . بنابراین باید به تهیه سمعک به منزله سرمایه گذاری در زمینه سلامتی نگریست.

بهبود شنوایی باعث بهبود کیفیت زندگی می شود . بنابراین باید به تهیه سمعک به منزله سرمایه گذاری در زمینه سلامتی نگریست. یکی از پارامترهای مهم در انتخاب سمعک بعد اقتصادی و قیمت آن می باشد . مسلماً با پیشرفت تکنولوژی روز دنیا قیمت سمعکها نیز تغییر می یابد و سمعک های دیجیتال ،هوشمند و وایرلس( بلوتوث دار) به دلیل برخورداری از تکنولوژی های متنوع ، قیمت های متفاوت دارند . البته لزوماً گرانتر بودن سمعک دلیل بر بهتر بودن کیفیت آن برای تمام افراد نیست بنابراین قیمت سمعک تنها معیار انتخاب آن نبوده و علاوه بر قیمت باید به پارامترهای دیگری از جمله نوع و میزان کم شنوایی و سن فرد کم شنوا قدرت درک و تشخیص کلمات و اصوات ، وزوز گوش ، سلامت سیستم آناتومیک گوش ، میزان تحمل صداهای بلند و بسیاری موارد دیگر دقت داشت تا نهایتا سمعکی خریداری شود که به بهترین نحو بتواند نیاز شنوایی فرد را مرتفع سازد و قیمت سمعک یکی از عوامل تاثیرگذار است به طور کلی هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته تر باشد ، قیمت آن افزایش می یابد.در مجموعه کلینیکهای ایران سمعک پس از ارزیابی کامل وجامع شنوایی ، مشاوره تهیه سمعک مناسب با در نظر گرفتن بهترین کیفیت و مقرون به صرفه بودن آن به صورت رایگان انجام می گیرد.

همانطور که در بالا ذکر شدآنچه قیمت سمعک را تعیین می کند فقط کاهش شنوایی نیست مشکلات و عوارض جانبی کاهش شنوایی نظیر پایین آمدن قدرت درک و تشخیص اصوات ، وزوز گوش ، پایین آمدن آستانه تحمل اصوات بلند و مزاحم و بسیاری از عوامل دیگر فردی نیز در این زمینه موثرند چرا که با اضافه شدن هر یک از این موارد سمعک فرد باید مدارات پیشرفته تر و کاملتری را داشته باشد تا بتواند نیاز بیمار را برطرف کند از سوی دیگر استفاده از تکنولوژی روز دنیا نظیر بلوتوث ، ویا بردهای پردازش ,Dual نانوتکنولوژی و ... همه و همه باعث می شوند که سمعکهای جدید تبدیل به محصول گرانبها شوند.

در حال حاضر حداقل قیمت سمعکهای موجود در بازار به شرح زیر می باشد:مجدداً تاکید می گردد که قیمتهای فوق الذکر حداقل قیمتهای موجود و در واقع ارزان ترین سمعکهای بازار هستند.( در ضمن با نوسانات ارز قیمتهای سمعک متغیر می باشد.)
در راستای بهبود خدمت رسانی به افراد کم شنوا ، اکثر بیمه های درمانی بخشی از مبلغ خرید سمعک را به منظور کمک به افراد کم شنوایی که تحت پوشش این بیمه ها هستند ، می پردازند. همچنین خدمات ویژه ای مانند خرید سمعک با اقساط بدون بهره از طرف شرکت ویدکس ایران و مجموعه کلینیکهای ایران سمعک سبب می شود که افراد کم شنوا راحت تر بتوانند سمعکی را که منطبق با نیاز ایشان است را به راحتی تهیه نمایند .
تاثیر نوع گارانتی بر قیمت سمعک :
از عوامل بسیار مهم دیگر که برروی قیمت سمعک تاثیر گذار است نوع گارانتی آن می باشد سمعک بدون گارانتی و خدمات بعد از فروش کالائی بی استفاده و بدون کاربرد است چرا که فروش یک سمعک در واقع آغازی برای ارائه خدمات و سرویس بعد از فروش می باشد که نه تنها وقت زیادی را در جلسات مکرر طلب می کند بلکه گاهاً هزینه های زیادی را نیز دارد که بسته به نوع گارانتی و مدت آن بر عهده شرکت توزیع کننده سمعک و ادیولوژیست تجویز کننده سمعک میباشد . جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید قسمت گارانتی سمعک را مطالعه فرمائید.
آیا سمعک گران است ؟
باید اذعان کنیم که سمعک واقعا گران نیست استفاده از علوم و تکنولوژی روز دنیا ،تخصصی بودن دانش تولید آن، فرآیند پیچیده و گاهاً کلافه کننده تنظیم و تجویز آن ، ارائه خدمات بعد از فروش در سطح بسیار مطلوب همه وهمه عواملی هستند که در ارائه یک سمعک به بیمار دخالت دارند.
از سوی دیگر باید در نظر بگیریم که سمعکهای موجود در دنیا در تعداد بسیار کم تولید می شوند که این امر باعث افزایش قیمت آنها می گردد. برای مثال در سال 2015 فقط 9 میلیون و 800 هزار سمعک در سراسر جهان تولید شده است که با توجه به تنوع مدلها و کارخانه های تولید کننده عدد بسیار پائینی محسوب می گردد.
کد N1314411